Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Sushi-Sklep.pl

Yerba Mate Odchudzanie

Yerba Mate na odchudzanie.

Yerba Mate jest rośliną (ostrokrzew paragwajski) uprawianą w Ameryce Południowej, szczególnie w Argentynie, Brazylii i Paragwaju. Napar yerba mate jest stworzony z rośliny bogatej w witaminy i składniki mineralne. Przeprowadzono wiele badań, z których wynika, że yerba mate korzystnie wpływa na odchudzanie. Liście yerba mate, z których przyrządza się napar w rodzaju ''herbaty'', zawiera wiele witamin (A, B1, B2, B7, C, PP) i składników mineralnych (sód, potas, magnez, żelazo, krzem, miedź, fosfor, siarka).

Po zalaniu liści aktywuje się wiele flawonoidów, przez co uruchamia się złożone działanie biologiczne w organizmie człowieka. Flawonoidy mają cechy antyoksydacyjne. W efekcie usuwają wolne rodniki, co skutkuje przeciwdziałaniu procesom starzenia. Dodatkowo, zawartość kofeiny pobudza układ nerwowy, usuwa uczucie zmęczenia i zwiększa zdolność koncentracji.

Otyłość jest problemem współczesnej cywilizacji. Wiele badań klinicznych i epidemiologicznych wskazało, że regularnie picie yerba mate zmniejsza ryzyko rozwoju miażdżycy, przy czym wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak, ponieważ yerba mate zmniejsza aktywność enzymu trawiennego tzw. lipazy trzustkowej, która trawi tłuszcze. W efekcie, tłuszcze nie są trawione w jelicie cienkim, co skutkuje obniżeniem kaloryczności posiłku.

Yerba Mate Sklep PrzepisyChinskie.pl
Zaleca się picie yerba mate najlepiej 30 minut od chwili spożycia posiłku bogatego w tłuszcze. Szczególnie związki yerba mate przeciwdziałają utlenianiu się cholesterolu LDL, co skutecznie ogranicza osadzanie się blaszki miażdżycowej. Napar z yerba mate, znaczne wpływa na spowolnienie opróżniania żołądka i zmniejsza ilość czasu potrzebnego do osiągnięcia  sytości.

Osoby borykające się z otyłością, częściej mają komplikacje ze skórą, na której powstają stany zapalne. Tworzą się w większych ilościach wolne rodniki, które przyczyniają się do uszkodzeń komórki skóry oraz włókien kolagenowych, w efekcie skóra traci na elastyczności.


Yerba mate
może pić każdy, po za kobietami w ciąży, dziećmi do 12 roku życia i osoby z chorobą wrzodową.
Yerba mate ma duże możliwości w walce z otyłością. Dlatego, warto już dziś zacząć jej regularne picie, aby zabezpieczyć się przeciwko wielu chorobom.

Yerba mate można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.

Yerba Mate Odchudzanie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl