Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Japońskie Noże Tomoko.pl

Błonnik Witalny Zastosowanie i Właściwości

Błonnik Witalny Oczyszczający: Zastosowanie i Właściwości

Błonnik witalny, co to takiego?
Błonnik witalny, oczyszczający, to suplement diety, zawierający nieprzetworzone łuski babki płesznik i nasiona babki jajowatej. Suplement ten jest wygodnym i bezpiecznym sposobem uzupełniania błonnika, którego może brakować w codziennej diecie. Ma postać suchego proszku i liczne właściwości lecznicze. Zawarty w nim błonnik wspomaga walkę z nadwyżką kilogramów, zmniejsza apetyt i przedłuża poczucie sytości. Ponadto reguluje poziom cukru we krwi, przeciwdziała miażdżycy i wspomaga prawidłową pracę jelit.

Błonnik. Powszechnie wiadomo, że błonnik działa jak naturalna szczoteczka czyszcząca wnętrze jelit. Działa tak, bo składa się z włókien roślinnych, które nie rozpuszczają się i nie ulegają trawieniu. Rośliny powinny stanowić podstawę naszej diety. Tak się jednak nie dzieje. Dlatego warto sięgać po suplement diety bogaty w błonnik uzyskany z babki płesznik i babki jajowatej.

Błonnik witalny oczyszczający, właściwości. Babka płesznik i babka jajowata dają nasiona bogate w substancje wchłaniające wodę, pęczniejące w jelitach i wytwarzające żel nazywany śluzem. Żel ten ułatwia przemieszczanie się zawartości jelit i przywraca jej właściwą konsystencję, co łagodzi objawy choroby wrzodowej, eliminuje biegunki i zaparcia oraz przeciwdziała tego typu problemom. Ponadto zawarte w nasionach substancje czynne wchłaniają niekorzystne związki z pożywienia i oczyszczają organizm z toksyn. Wiadomo również, że przyspieszają metabolizm i zmniejszają apetyt. Lecznicze właściwości błonnika witalnego, dotyczą też układu krążenia, wątroby i gospodarki cholesterolowej.

Błonnik witalny oczyszczający, zastosowanie. Błonnik witalny stosuje się w celu uzyskania właściwej regulacji wypróżnień i prawidłowej konsystencji stolca. Omawiany tu suplement diety, jest znakomitym sprzymierzeńcem w odchudzaniu. Zawarty w nim błonnik eliminuje ochotę na podjadanie między posiłkami, przyspiesza przemianę materii i ogranicza wchłanianie tłuszczu. Kompozycja nasion babki płesznik i babki jajowatej stosowana jest również na poprawę samopoczucia ogólnego, ponieważ pomaga lepiej koncentrować uwagę, dodaje energii, eliminuje apatię i poczucie zmęczenia. Znany jest także korzystny wpływ tej kompozycji na poziom cholesterolu i ciśnienie krwi. Stosuje się ją u osób z podwyższonym poziomem cholesterolu i nadciśnieniem. Błonnik witalny znajduje także zastosowanie w profilaktyce nowotworów i choroby wieńcowej serca.

Orientalny Sklep
Jak przyjmować błonnik witalny? Błonnik witalny przyjmuje się w postaci proszku zmieszanego z przegotowaną wodą lub innym napojem. Można go dodawać do zup i kompotów. Dzienna dawka nie może przekraczać dziewięciu łyżeczek, przyjmowanych w trzech równych porcjach dodawanych do 1,5 litra płynu. Najkorzystniejsze dla organizmu jest spożywanie błonnika witalnego jakiś czas przed lub zaraz po posiłkach. Zmniejsza to porcje zjadanego jedzenia i przedłuża poczucie nasycenia. W trakcie terapii, trzeba dodatkowo pić minimum dwa litry płynów dziennie.

Kiedy nie stosować błonnika witalnego. Przeciwskazaniami do terapii tego typu są wymioty, nudności, niedrożność jelit, schorzenia przełyku i wpustu żołądka, bóle brzucha niewiadomego pochodzenia, cukrzyca nie poddająca się leczeniu farmakologicznemu oraz nadwrażliwość na nasiona babki płesznika i babki jajowatej.

Błonnik witalny można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.

Błonnik Witalny Zastosowanie i Właściwości

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl