Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Orientalny Sklep PrzepisyChinskie.pl

Chlorek Magnezu Zastosowanie i Właściwości

Magnez. Magnez należy do pierwiastków, bez których nasz organizm nie może funkcjonować. Wraz z potasem, uaktywnia on setki enzymów, które odpowiadają za przemianę węglowodanów, białek i tłuszczów. Magnezowi zawdzięczamy dobry nastrój, spokój i równowagę. Niedobory magnezu objawiają się niepokojem i nadpobudliwością nerwowo-mięśniową. Magnez, to osobisty ochroniarz naszego organizmu. Czuwa nad sercem, chroniąc je przed brakami tlenu. Chroni naczynia krwionośne, wzmacniając ich ścianki. Czuwa nad mięśniami, zapobiegając ich skurczom. Chroni tętnice przed szkodliwymi zapasami cholesterolu. Działa przeciwzakrzepowo i wspomaga mineralizację kości. Podnosi naszą odporność, przeciwdziała stresowi, łagodzi uporczywe bóle głowy i bóle menstruacyjne.

Magnez w naturze. W naturze, magnez występuje głównie w warzywach i owocach. Jedząc je regularnie, możemy być pewni, że nie brakuje go w naszym organizmie.

Chlorek magnezu właściwości. Chlorek magnezu należy do związków nieorganicznych. Jest solą magnezową, którą można przyjmować doustnie, jako suplement diety lub stosować zewnętrznie w kąpielach i masażach. Stosowany wewnętrznie i zewnętrznie, równie dobrze wchłaniany jest przez nasz organizm. Wyjątkową właściwością chlorku magnezu jest efekt stymulowania białych krwinek i całego układu immunologicznego. Dzięki niej, związek ten wydatnie wspomaga leczenie chorób zakaźnych. Właściwość tę odkryto na początku minionego stulecia. Okazało się, że rany przemywane chlorkiem magnezu, goiły się o wiele szybciej. W tym samym czasie, zaczęto podawać chlorek magnezu doustnie i stwierdzono, ze skutkuje to poprawą nastroju i równowagi psychicznej i fizycznej pacjentów.

Orientalny Sklep
Chlorek magnezu zastosowanie. Wskazaniem do przyjmowania chlorku magnezu, są niedobory pierwiastka, od którego zależy prawidłowe funkcjonowanie niemal wszystkich narządów i układów naszego ciała. Niedobory magnezu objawiają się drętwieniem kończyn, bolesnymi skurczami łydek i zespołem niespokojnych nóg. Brak magnezu skutkuje też złą kondycją włosów, paznokci i zębów. Objawia się również drganiem powiek, częstymi mdłościami, bólami głowy i arytmią. Przy niedoborze magnezu występują wahania nastroju, a nawet stany depresyjne. Niedobory tego pierwiastka mogą skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami. Specjaliści wymieniają tu miażdżycę, kamicę nerkową, nadciśnienie tętnicze i cukrzycę typu drugiego. Chlorek magnezu w tabletkach można stosować zarówno profilaktycznie, jak i w wypadku występowania którejś z wymienionych dolegliwości. Szczególnie powinny korzystać z niego osoby, które unikają warzyw i owoców, żyją w pośpiechu, przeżywają dużo napięć i doświadczają ciągłego stresu.

Chlorek magnezu, zastosowanie zewnętrzne. Chlorek magnezu można również stosować zewnętrznie. Występuje on również jako sól do kąpieli. Kąpiele magnezowe, to zabiegi, jakie bez problemu można przeprowadzać w warunkach domowych. Są przyjemne, korzystne dla zdrowia i tanie. Podczas kąpieli, dochodzi do przyswajania magnezu przez skórę. Kąpiel magnezową przygotowuje się wsypując do wody około dwie szklanki produktu. Po rozpuszczeniu chlorku, można moczyć się mniej więcej pół godziny. Osoby z wrażliwą skórą, mogą w tym czasie odczuwać lekkie pieczenie. Nie należy niepokoić się tym objawem. Po upływie 20-30 minut, trzeba spłukać ciało czystą wodą. Nie wskazany jest kontakt zranionej lub zadrapanej skóry z solanką magnezową. Nie zaszkodzi, ale będzie piekło. Relaksem dla zmęczonych nóg będzie kąpiel solankowa w misce. W tym wypadku, używamy nie więcej niż 1-2 łyżki soli. Moczymy nogi około pół godziny i spłukujemy wodą.

Chlorek magnezu w oliwce magnezowej. Z chlorku magnezu możemy przygotować oliwkę magnezową. W tym celu mieszamy 100g chlorku magnezu i 200ml podgrzanej wody destylowanej. Tak przygotowana i wystudzona oliwka, doskonale nadaje się do spryskiwania pach. Jest naturalnym, bezzapachowym i skutecznym antyperspirantem. Trzeba tylko przelać ją do butelki z atomizerem. Oliwka magnezowa doskonale zastępuje balsam po kąpieli. Wystarczy spryskać nią całe ciało i rozsmarować. Aby antyperspirant i balsam magnezowy działały skuteczniej, należy stosować wodę i chlorek magnezu w proporcji jeden do jednego. Oliwka magnezowa świetnie nadaje się do łagodzenia skutków różnego typu urazów. Bez obaw możemy wmasowywać ją w stłuczone miejsca, pod warunkiem, że w trakcie urazu nie powstały ranki i zadrapania. Podobnie ma się rzecz z obrzękami. Oliwkę magnezową, można wcierać też w bolące mięśnie i stawy.


Chlorek Magnezu Zastosowanie i Właściwości

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl