Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Japońskie Noże Tomoko.pl

Gotowanie Na Parze

Gotowanie Na Parze

Temat gotowania na parze jest bardzo stary. Europa przypomniała sobie o tej metodzie przyrządzania dań dopiero całkiem nie dawno. W kuchni azjatyckiej od wieków gotowano na parze. W chinach gotuje się już ponad 3000 lat. Przed wiekami pierwsze naczynia do gotowania na parze wykonane były z kamionki.

Gotowanie na parze staję się coraz bardziej modne, a także posiada wiele zalet. Potrawy przyrządzane w taki sposób mają subtelny i delikatny smak. Do przygotowywania potraw używa się współcześnie min. parownika bambusowego. Używanie parownika jest bardzo proste. Należy nalać do garnka lub patelni wok niewielką ilość wody, po czym ustawić parownik. Gotowane produkty nie mogą mieć styczności bezpośrednio z wodą. Oczywiście trzeba uważać, aby warzyw nie rozgotować ponieważ dochodzą na parze równie szybko jak w wodzie.

Orientalny Sklep
Warzywa gotowane na parze
w parowniku bambusowym zachowują witaminy i minerały. Gotując warzywa w wodzie, ponad połowa wartościowych składników zostaje wypłukana. Potrawy na parze nie nasiąkają tłuszczem, tak jak ma to miejsce podczas tradycyjnego smażenia. W zamian otrzymujemy dania niskokaloryczne. Warzywa przyrządzone na parze zachowują swój naturalny kolor oraz smak. Brokuły, kalafior, fasolka szparagowa, marchew wychodzą doskonale. W parowniku bambusowym przyrządzimy również doskonale ryby, mięso kurczaka i wiele innych produktów.

Gotowanie na parze jest w szczególnie wskazane dla osób odchudzających się oraz dbających o zdrowe odżywianie, bo jak mówi porzekadło: ''...jesteś tym co jesz''.

Parowniki bambusowe można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.

Parowniki bambusowe używane w chinach:

Parownik Bambusowy

Parownik Bambusowy

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl