Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Orientalny Sklep PrzepisyChinskie.pl

Herbata Jaśminowa Właściwości

Herbata Jaśminowa Właściwości.

Jesteśmy coraz bardziej wymagający, jeśli chodzi o smak i zapach herbaty. Powoli przestają nam wystarczać papierowe torebki wypełnione nie wiadomo czym i dające efekt w postaci zabarwionej wody, pozbawionej jakiegokolwiek wyraźnego smaku. Z nieufnością spoglądamy na kolorowe opakowania herbat, czytamy składy i wybieramy to co lepsze. W galeriach i centrach handlowych pojawiają się sklepy z prawdziwymi herbatami dostępnymi na wagę. Jedną z takich herbat jest herbata jaśminowa. W swoim artykule postaram się zamieścić wszystkie najważniejsze informacje o tego rodzaju herbacie.

Orientalny Sklep
Jak działa herbata jaśminowa? Pisząc o działaniu herbaty jaśminiwej nie sposób nie wspomnieć o tym, że herbata ta poprawia nasz nastrój poprzez działanie na nasze zmysły. Zmysł wzroku cieszy przejrzystość i barwa płynu. Zmysł powonienia zachwyca jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny zapach jaśminu. Oczywiście przyjemnie jest wtedy, gdy lubimy zapach kwiatów jednego z krzewów porastającego drogi lub zdobiącego ogródki i parki. Ktoś kto nie znosi zapachu jaśminu nie będzie miał żadnej przyjemności z picia herbaty otrzymywanej z kwiatów tej rośliny. Tak naprawdę herbata jaśminowa powstaje poprzez dodawanie kwiatów jaśminu do innych herbat. Kwiatami tymi wzbogaca się herbaty białe, zielone i czarne. Wiele lat temu Chińczycy odkryli, że kwiaty jaśminu, a konkretnie aromat wydzielany przez znajdujące się w nich olejki eteryczne, ma wiele korzystnych właściwości zdrowotnych. Aromat ten działa uspokajająco, odprężająco i rozluźniająco. Wdychając go czujemy błogość, spokój i przyjemność. Eteryczne olejki jaśminowe uspokajają, ale nie usypiają. Wręcz przeciwnie, pobudzają do aktywności umysłowej, eliminują zmęczenie i senność. Zapach wydobywający się z filiżanki pełnej herbaty jaśminowej przegania zły nastrój, eliminuje złe myśli, redukuje depresję i zniechęcenie. Aromat ten przyczynia się także do redukcji nagromadzonego napięcia i stresu. Mówiąc najkrócej, pijąc herbatę jaśminową odpoczywamy, nabieramy energii i sił do działania. Napary herbaciane wzbogacone kwiatem jaśminu łagodzą stany zapalne i krwawienia. Ponadto działają leczniczo na skórę poparzoną słońcem.

Moc herbaty jaśminowej. Sięgając po herbatę z kwiatami jaśminu, trzeba wiedzieć, że nie każda zadziała na nas tak samo. Herbata z jaśminem może mieć różnorakie działanie. Moc jej i działanie zależą przede wszystkim od tego do jakiego rodzaju herbaty dodano jaśmin. Inaczej zadziała napar czarnej herbaty jaśminowej, inaczej poczujemy się po wypiciu zielonej herbaty z kwiatami jaśminu, a jeszcze inaczej po sesji z filiżanką jaśminowej herbaty w kolorze białym. Zielona herbata z kwiatami jaśminu działa oczyszczająco na organizm, eliminując zbędne toksyny. Pita regularnie może wspomagać eliminowanie pomarańczowej skórki. Herbata jaśminowa w kolorze zielonym spowalnia procesy starzenia i przeciwdziała nowotworom. Herbata czarna charakteryzuje się dużą zawartością teiny, dzięki czemu dodaje energii i pobudza do aktywności. Ale uwaga, nie należy często zalewać tych samych liści, bo to sprzyja nowotworom. Herbata biała produkowana jest z najmłodszych liści i pączków, dzięki temu jest najzdrowsza. Biała herbata z kwiatami jaśminu, to prawdziwy eliksir młodości i naturalny lek przeciw nowotworom.

Herbatę jaśminową można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.

Herbata Jaśminowa Właściwości

Komentarze   

 
0 #11 eugeniusz 2016-01-26 17:52
:-) bardzo dobra-polecam
 
 
+2 #10 margaritasanteporcos 2015-12-04 07:01
Popijam moją (własnoręczne zebrane kwiatuszki i listeczki z mojego jaśminu z dala od zanieczyszczeń) jaśminową herbatkę.:)
 
 
+2 #9 aneta 2015-08-27 06:41
zaraz kupię :lol:
 
 
+3 #8 Leon 2015-06-05 02:42
po jaśminie nie opada--że aż mówić nie wypada..całą nockę przepracujesz-a rano się super czujesz...
 
 
0 #7 gola 2015-04-02 18:32
zaczęłam pić :oops:
 
 
+5 #6 Barbiello 2015-03-10 12:24
Czy można prosić o jakieś źródło dotyczące wpływu picia herbaty na zwiększoną zachorowalność na nowotwory?
 
 
+1 #5 kwoka 2015-02-17 21:45
pije i zyje
 
 
+2 #4 Ewik 2014-12-26 11:30
Świetny artykuł,skuszę się zaraz ,właśnie dostałam herbatę jaśminową z Chin,od córki
 
 
+1 #3 Pan Kufelek 2014-05-27 02:35
...aaaaaa wole browarek ;-)
 
 
+6 #2 Michał 2014-05-23 07:21
Wybieram zieloną z jaśminem :).
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl