Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Sushi-Sklep.pl

Herbata Zielona Zastosowanie i Właściwości

Herbata Zielona Zastosowanie i Właściwości

Herbata jest napojem, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne życie. Pijemy ją kilka razy w ciągu dnia. Popijamy nią posiłki lub raczymy się nią samą. Minęły już czasy, w których mieliśmy do czynienia jedynie z tanimi namiastkami herbaty. Dziś możemy sięgać po herbaty najwyższej jakości. Kosztują sporo, ale warto je pić. Najbardziej znane i rozpowszechnione na całym świecie są cztery gatunki herbat. Gatunki te łatwo rozpoznać, bo różnią się od siebie kolorami. Mamy więc herbatę białą, herbatę czerwoną, herbatę czarną i zieloną. Parzenie zielonej herbaty i jej działanie jest tematem artykułu. 

Orientalny Sklep

Czym jest zielona herbata?
Zanim poruszę temat  działania zielonej herbaty powiem parę słów o samej herbacie. Herbata, jak wiadomo jest rośliną, której zbiera się liście, a następnie suszy. Zielona herbata różni się tym od pozostałych gatunków, że zbierane są bardzo młode listki, następnie suszy się je i podgrzewa. Proces podgrzewania przeciwdziała fermentacji. Właśnie dlatego listki herbaciane pozostają zielone po zaparzeniu. Po fermentacji otrzymuje się herbatę czarną. Przygotowanie zielonej herbaty nie jest zbyt trudne. Napój będzie najlepszy jeśli listki wsypiemy do porcelanowego czajniczka, który chwilę wcześniej podgrzaliśmy wrzątkiem i dokładnie wytarliśmy. Naczynie powinno być gorące i suche. Herbata będzie najsmaczniejsza jeśli zalejemy ją miękką wodą o temperaturze między 60 a 90 stopni Celsjusza. Czas parzenia zielonej herbaty zależy od wielkości liści i twardości wody. Im twardsza woda i większe liście, tym czas parzenia jest dłuższy. Zielona herbata parzona do trzech minut ma działanie pobudzające. Parzona powyżej pięciu minut relaksuje i uspokaja. Dobrze przygotowana zielona herbata nie jest gorzka, lecz delikatna i orzeźwiająca.

Jak działa zielona herbata? Wiele osób pyta na co jest dobra zielona herbata. Napar z zielonej herbaty ma liczne działania dobroczynne. Herbata tego typu doskonale działa na układ trawienny. Substancje w niej zawarte hamują rozwój bakterii w całym układzie pokarmowym. Działa także pobudzająco na trawienie, co zapobiega zaleganiu treści pokarmowych w jelitach. Pijąc zieloną herbatę działamy korzystnie na układ krążenia i serce. Herbata zielona obniża ciśnienie krwi, przeciwdziała zatorom i zawałom. Jest to możliwe dzięki substancjom aktywnym zwanym flawonoidami. Herbata w kolorze zielonym zawiera spore ilości fluoru. Pita regularnie zwłaszcza po słodkich przekąskach przeciwdziała rozwojowi płytki nazębnej, a tym samym hamuje rozwój próchnicy.

Co zawiera zielona herbata? Pijąc regularnie zieloną herbatę dostarczamy organizmowi wiele witamin i soli mineralnych. Najwięcej jest tu witaminy B, C i E, a także garbników. Wiele osób pyta czy zielona herbata odchudza. Można powiedzieć, że herbata taka wspomaga odchudzanie, a dzieje się tak, ponieważ substancje w niej zawarte przyspieszają przemianę materii i wydalanie toksyn. Herbata w kolorze zielonym pomoże schudnąć jeśli będziemy aktywni i ograniczymy spożywanie węglowodanów, białego pieczywa ryżu i makaronu, słonych przekąsek i słodyczy.

Zieloną herbatę można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.

zielona herbata 470

Komentarze   

 
0 #1 Paula 2015-03-10 14:16
A ja uwielbiam herbatę Soti Natural - świetne smakuje, jest w wygodnej butelce i bez cukru!
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl