Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Orientalny Sklep PrzepisyChinskie.pl

Imbir Właściwości Lecznicze

Imbir Właściwości Lecznicze

Dokładnie nie wiadomo po dziś dzień skąd pochodzi imbir. Wiadomo jednak że roślina ta, oprócz zastosowania jako przyprawa, ma wiele dobroczynnych cech. Imbir jest jedną z najstarszych roślin leczniczych w medycynie naturalnej.

Do Europy przywieźli go Krzyżowcy z Ziemi Świętej. Dziś imbir jest rośliną cieszącą się popularnością na całym świecie.

Imbir wspomaga pracę odpornościową organizmu, skutecznie wspiera kurację podczas przeziębienia. Wspomaga schorzenia układu pokarmowego i łagodzi mdłości. Przeprowadzone badania dowiodły, że imbir jest równie skuteczny jak syntetyczne leki przeciwwymiotne. Dodatkowym atutem jest to, że imbir w działaniu nie wywołuje skutków ubocznych.

Wieki temu w Chinach, imbir był uznawany za afrodyzjak. Ponieważ ekstrakt z imbiru rozszerza naczynia krwionośne, a przez to poprawia ukrwienie narządów płciowych. Wraz z rozwojem medycyny, naukowcy znaleźli nowe zastosowania np. w kosmetykach i przemyśle perfumeryjnym.

Orientalny Sklep
Lecznicze właściwości imbiru różnią się, w zależności od jego formy. Mieszkańcy Azji polecają imbir w postaci konfitur, cukierków lub cukrze.

Świeży imbir ma duże stężenie dobroczynnych substancji, m.in. witamin B1, B2, C, soli mineralnych, fosforu, żelaza oraz olejków eterycznych. Z kolei te ostanie, zawarte w imbirze - olejki eteryczne, w badaniach wykazały właściwości przeciwzapalne. Dlatego często stosowany jest jako składnik suplementów diety i kremów wspomagających leczenie chorób reumatycznych.

Imbir jest składnikiem herbaty rozgrzewającej, to doskonały środek profilaktyczny, chroniący przed przeziębieniem. W przypadku infekcji górnych dróg oddechowych, okaże się skutecznym środkiem kojącym ból. Mało tego, zalecany jest w stanach podgorączkowych, ponieważ wspiera organizm napotnie, odkażająco i antyseptycznie. Po przez zwalczanie bakterii, dba również o higienę jamy ustnej.

Imbir pomoże również zimą, gdy temperatury są niskie a słońca jest mało. Często jesteśmy ospali i zmęczeni. Wtedy warto rozgrzać się gorącym napojem startego imbiru z cytryną i miodem. Napój ten poprawia krążenie krwi w całym organizmie, co  przyczyni się do poprawy koncentracji i humoru.

Olejek imbirowy stosuje się w preparatach wyszczuplająco-modelujących, ponieważ poprawia krążenie i przyspiesza spalanie tłuszczu i zmniejsza cellulit. Tym samym napój z imbirem może wspomóc osoby będące na diecie.

Imbir to wszechstronna roślina, nadaje wyjątkowy smak w kuchni oraz posiada wiele dobroczynnych właściwości. Wiele lat w tradycyjnej medycynie jest doskonałą rekomendacją tej rośliny.

Mielony imbir można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.

Imbir Właściwości Lecznicze

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl