Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Japońskie Noże Tomoko.pl

Jak Jeść Pałeczkami

Jak Jeść Pałeczkami

Jedzenie pałeczkami może wydawać się trudne, jednak to tylko początkowe wrażenie. Mam nadzieję, że dzięki temu poradnikowi szybko dojdą Państwo do wprawy.

Krok 1.

Pierwszą pałeczkę bierzemy do prawej ręki i układamy tak, aby jej koniec był pomiędzy kciukiem, a palcem wskazującym. Przytrzymujemy ją palcem środkowym oraz serdecznym.

Jak Jeść Pałeczkami


Krok 2.

Drugą pałeczkę układamy równoległe do pierwszej. Przytrzymujemy kciukiem oraz pacem wskazującym.

Jak Jeść Pałeczkami

Krok 3.

Pałeczka znajdująca się na dole powinna być nieruchoma i stabilna. Górną pałeczką powinniśmy swobodnie poruszać, aby móc chwytać kawałki jedzenia. Poruszamy nią za pomocą palca wskazującego oraz kciuka.

Jak Jeść Pałeczkami

Orientalny Sklep

Instrukcja Video :


Dodatkowe wskazówki:

Warto pamiętać, aby pałeczki trzymać blisko końca. Po jedzeniu odkładać je na skraju talerza, bądź też na specjalną podstawkę.

Oto kilka porad które należy przestrzegać, aby nie popełnić błędu:

- Nie podawaj pod żadnym pozorem jedzenia pałeczkami drugiej osobie.

- Nie ma mowy o wbijaniu pałeczek w jedzenie, to duży błąd.

- Nie wolno stukać pałeczkami w miskę.

- W momencie, gdy nie używasz pałeczek, ostre końce położone muszą być w lewo.

- Nie wskazuj nikogo i niczego za pomocą pałeczek.

- Nie oblizuj pałeczek przy stole.

- W przypadku zup, pałeczkami wyjmuje się składniki, następnie bulion pije się z miski.

- Przy jedzeniu liczy się spokój i luz. Nie wypada trzymać pałeczek w ściśniętych dłoniach.

Pałeczki bambusowe można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.

Komentarze   

 
+1 #8 Jakub 2015-08-19 19:33
@up, nie wiem jak w Chinach, ale w Japonii przekazywanie jedzenia pałeczkami jest absolutnie niepoprawne, bo w ten sposób na tradycyjnych pogrzebach przekazuje się kości zmarłego wśród rodziny (awase bashi).

Podobnie przebijanie jedzenia pałeczkami jest obraźliwe (tsuki bashi) bo upodabnia pałeczki do kadzideł dla zmarłych, jeśli Gość #3 widział robiących to japończyków, to na tej samej zasadzie ja powiem, że widziałem siorbiących zupę lub jedzących kotleta samym widelcem polaków, buractwo zdarza się wszędzie.

Niemniej są to japońskie zasady, nie wiem jak jest w chinach.
 
 
-2 #7 Ttayger 2014-04-10 14:57
Z tego co wiem nie nabija się pałeczkami jedzenia bo to obraza, ale w ich kulturze jedzenia jest dopuszczalne mlaskanie a nawet wskazywane { nie pamiętam jak z uwalnianiem gazów ale chyba i na to nie zwracają uwagi }.
Tylko że moje pałeczki są nieco dziwne nie są tak " ostrzej zakończone " i co najmniej w połowie są kwadratowe a w drugiej połowie okrągłe
 
 
-4 #6 Guest 2013-12-03 19:53
Moim zdaniem można porównać to do jedzenia pizzy, niektórzy używają noża i widelca, inni jedzą trzymając kawałek w rękach. Niektórym to przeszkadza innym nie. Tak samo pewnie jest z tym, czego nie wolno robić z pałeczkami... jedni to przestrzegają, inni nie i tyle :)
 
 
+4 #5 Michak 2013-12-02 08:20
Wbite paleczki w jedzenie sa podobne do stojacych kadzideł jakie uzywa sie na pogrzebach badz w celu ukazania szacunku osobom zmarłym
 
 
+5 #4 tiaa... 2013-09-05 00:27
Ja też nieraz słyszałam, jak Polacy używają słów typu ku..rtyzana jako przecinków, widzaiała, jak charają i smarkają na ulicę, bekają i pierdzą, ale czy to oznacza, że jest to część naszej "kultury" i każdy obcokrajowiec przybywający do naszego kraju też powinien tak się zachowywać?
 
 
-8 #3 Guest 2013-07-11 12:49
Bo to są wymysły ludzi, którzy nigdy w Japonii nie byli. Nieraz spotykałem się z tym, że japończyk po skończonym posiłku wbijał pałeczki w resztki.
 
 
+4 #2 Guest 2012-12-01 11:36
Nie można podawać jedzenia pałeczkami, gdyż jest to wbrew ich kulturze spożywania posiłków. Tym bardziej nie nabija się jedzenia pałeczkami, a jedynie chwyta. Każdy kraj przywiązuje wagę do czegoś innego, jednak warto znać choć trochę ich kulturę oraz obyczaje. Kto wie może kiedyś osobiście będzie okazja, aby odwiedzić przepiękne azjatyckie kraje.
 
 
-3 #1 Guest 2012-10-05 08:42
Czemu nie można podawać pałeczkami komuś innemu jedzenia? :) Widziałam w dramach, że i wbijali w jedzenie pałeczki i podawali komuś innemu. :)
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl