Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Orientalny Sklep PrzepisyChinskie.pl

Kozieradka Zastosowanie i Właściwości

Kozieradka. Kozieradka jest rośliną o wyjątkowych właściwościach. Zawarte w niej substancje przynoszą ulgę w chorobie wrzodowej żołądka, a także obniżają poziom glukozy we krwi. Ponadto, wzmacniają włosy i przeciwdziałają wypadaniu ich. Kozieradka, to także przyprawa, która ubogaca potrawy swoim specyficznym smakiem i aromatem.

Kozieradka, właściwości lecznicze. Kozieradka, zwana też koniczyną grecką, greckim sianem lub bożą trawką, od dawna znana jest jako lek na różne dolegliwości. W medycynie ludowej różnych krajów, wykorzystywana jest jako naturalny środek na cukrzycę, choroby oczu, i schorzenia skórne. Nauka potwierdza lecznicze działanie kozieradki, tłumacząc je składem chemicznym rośliny.

Kozieradka, zastosowanie medyczne. Medycyna wykorzystuje nasiona kozieradki w leczeniu dolegliwości układu pokarmowego, przede wszystkim wrzodów żołądka. Zawarte w nasionach polisacharydy, pokrywają uszkodzoną błonę śluzową warstwą ochronną. Dzięki temu, nie styka się ona z substancjami szkodliwymi i wywołującymi wrzody, takimi jak kwas solny i pepsyna. Kozieradka przyspiesza też gojenie powstałych już wrzodów. Wysuszone nasiona kozieradki, wykorzystywane są jako środek na wzdęcia i dyspepsje. Kleik z takich nasion przyspiesza trawienie i ułatwia pracę jelit. Wysoka zawartość błonnika sprawia, że kozieradka znajduje zastosowanie w leczeniu zaparć. Kozieradka, to także naturalny lek na apetyt. Medycyna wykorzystuje go w zaburzeniach łaknienia. To nie wszystko, gdyż kozieradka działa hepatoprotekcyjnie, a więc jest naturalnym ochroniarzem wątroby. Stosuje się ją na równi z takimi lekami jak sylimaryna. Kozieradka pomaga w zwalczaniu pasożytów rezydujących w przewodzie pokarmowym; tasiemca, glisty ludzkiej i owsików. Wykorzystuje się ją, jako środek pomocniczy w leczeniu żylaków odbytu i hemoroidów, ponieważ zawiera flawonoidy, które uszczelniają naczynia krwionośne. Kozieradka, to także lek wspomagający leczenie raka jelita grubego. Działanie antynowotworowe kozieradki zawdzięczamy obecnej w niej diosgeninie, która zwalcza komórki rakowe rozwijające się w jelicie. Kozieradka obniża poziom złego cholesterolu. Wykorzystuje się ją pomocniczo w profilaktyce chorób serca, układu krążenia i miażdżycy. Cholesterol eliminowany jest przez saponiny steroidowe. Medycyna korzysta również z antybiotycznego działania kozieradki. Wyciągi z tej rośliny wspomagają zwalczanie szkodliwych drobnoustrojów, takich jak pałeczka zapalenia płuc, gronkowiec złocisty, rzęsistek pochwowy, dwoinka rzeżączki, pałeczka ropy błękitnej, salmonella i inne. Kozieradka działa też przeciwgrzybiczo i stanowi składnik preparatów zwalczających grzyby. Kozieradkę dodaje się też do leków przeciwzapalnych i przeciwgorączkowych. Zawarte w niej substancje eliminują zapalenia, obniżają gorączkę i łagodzą ból. Ponadto, działają wykrztuśnie.

Orientalny Sklep
Kozieradka, zastosowanie w kosmetyce. Kosmetyka wykorzystuje kozieradkę w preparatach wzmacniających i przeciwdziałających wypadaniu włosów. Znajdziemy ją w szamponach, odżywkach i maskach. Regularne stosowanie preparatów z kozieradką, wydatnie poprawia zarówno wygląd, jak i stan włosów. Wzmacnia cebulki i powstrzymuje wypadanie włosów.

Kozieradka dla odchudzających się, dbających o linię i kulturystów. Z kozieradki korzystają osoby na diecie, osoby chcące zachować smukłą sylwetkę i kulturyści gdyż pomaga ona pozbyć się tkanki tłuszczowej. Niestety, spożywanie jej nie przekłada się na siłę mięśni i energię do ćwiczeń.

Kozieradka, zastosowanie kulinarne. Wysuszone i sproszkowane nasiona tej rośliny są przyprawą wykorzystywaną w kuchni azjatyckiej. Przyprawa ta nadaje się praktycznie do wszystkiego. Doskonale uzupełnia sosy, zupy, sałatki i makarony. Pasuje do ryb i mięs. Świetnie dosmacza jogurty i dresingi. Aby pozbyć się charakterystycznej goryczki, nasiona trzeba uprażyć, ale delikatnie i krótko.


Kozieradkę można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.

Kozieradka Zastosowanie i Właściwości

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl