Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Orientalny Sklep PrzepisyChinskie.pl

Olej Arachidowy Zastosowanie i Właściwości

Olej Arachidowy jest otrzymywany z orzechów arachidowych (ziemnych). Tłoczony na zimno posiada żółtą barwę i intensywny orzechowy aromat.

Zastosowanie Oleju Arachidowego

Dzięki wysokiej temperaturze dymienia olej arachidowy znalazł szerokie zastosowanie w kuchni azjatyckiej. Olej ten można rozgrzać stosunkowo do bardzo wysokiej temperatury, a przysmażone na nim produkty zostaną szybko przygotowane i zachowają swoje właściwości odżywcze. Jest zalecany osobą będącym na diecie, ponieważ przedłuża uczucie sytości, a to skutkuje zmniejszeniem apetytu. Olej arachidowy znajduje również szerokie zastosowanie w kosmetyce, jako główny składnik różnego rodzaju kremów, olejków do kąpieli czy szamponów przeciwłupieżowych.

Właściwości Oleju Arachidowego

Olej arachidowy dzięki zawartości kwasów tłuszczowych natłuszcza i nawilża skórę. Dzięki witaminom i minerałom odżywia i wspomaga regenerację skóry i włosów. W medycynie naturalnej stosowany w zwalczaniu lupieżu, łuszczycy oraz egzemy. Duża ilość witaminy A i E spowalnia proces starzenia się skóry oraz nadaje jej zdrowy kolor i gładkość. Jest uznawany za jeden z najzdrowszych olei, ponieważ zawiera niewielką ilość nasyconych kwasów tłuszczowych.

Orientalny Sklep
Olej arachidowy można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.

Olej Arachidowy Zastosowanie i Właściwości

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl