Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Orientalny Sklep PrzepisyChinskie.pl

Olej Kokosowy Właściwości

Olej Kokosowy Właściwości

Olej kokosowy jest przede wszystkim olejem nieschnącym. Po otwarciu, spokojnie możemy korzystać z niego przez kolejne 12 miesięcy. W temperaturze poniżej 24-26 stopni celcjusza przybiera gęstą białą barwę, przypominającą smalec. W naturalnej postaci jest lekko żółtawy i ma aromat kokosowy. Natomiast jego rafinowana odmiana jest praktycznie bez zapachowa.

Właściwości oleju kokosowego w gastronomii, to przede wszystkim smażenie. Doskonały dodatek do ciast, margaryny, czekolady. Zamiennik dla masła lub margaryny. Służy praktycznie do tego samego co inne oleje, jednak posiada od nich wyższą temperaturę dymienia.

Orientalny Sklep
Dlaczego warto zamienić dotychczasowo spożywany tłuszcz (masło, olej, margarynę) na olej kokosowy? Ponieważ w postaci stałej można smarować nim pieczywo. Natomiast znikoma ilość kwasów tłuszczowych, które się utleniają wpływa na jego stabilność podczas smażenia.

Chcesz stracić zbędne kilogramy? Nic bardziej prostego, stosując olej kokosowy i zamieniając każdy spożywany tłuszcz na ten olej, znacznie przyspieszy metabolizm i zredukuje masę tłuszczową organizmu. Pewnien mężczyzna zamienił wszystkie spożywane tłuszcze na olej kokosowy i zrzucił 10kg w 6 miesięcy. Istotny fakt to ten, że podczas tego eksperymentu spożywał tyle samo kalorii co wcześniej, a jego aktywność fizyczna w żadnym stopniu się nie zmieniła. Oznacza to, że to jedyny olej, który nie wpływa na powstawanie masy tłuszczowej.

Właściwości oleju kokosowego w kosmetyce są szeroko znane, ponieważ większości kremów nawilżających, odżywek do włosów posiada go w swoim składzie. Spokojnie może być stosowany bezpośrednio na skórę czy włosy. Nawilża skórę i zapobiega jej pękaniu, przyśpiesza gojenie się ran oraz spowalnia powstawanie zmarszczek. Stosując go na włosy, odżywia je od środka, zapobiega utracie protein. Włosy po zastosowaniu oleju kokosowego stają się mocne, lśniące oraz miękkie.

Olej kokosowy można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.

Olej Kokosowy Właściwości

Komentarze   

 
0 #1 Guest 2014-01-07 02:46
gdy na oleju kokosowym smazy sie rybke lub filety z kurczaka- nadaje niesamowicie inny smak!!!
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl