Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Orientalny Sklep PrzepisyChinskie.pl

Olej Palmowy Zastosowanie i Właściwości

Olej palmowy zastosowanie i właściwości.

Ten unikalny w właściwości olej uzyskuje się z nasion olejowca gwinejskiego. Olej palmowy obok oleju kokosowego, jest najbardziej popularnym olejem roślinnym. Jest stałym elementem w kuchni azjatyckiej, przez co jego popularność rośnie.

Właściwością oleju palmowego jest barwa pomarańczowa, wynika to z jego składu, dużej ilości karotenu. W temperaturze domowej jest w postaci gęstego, delikatnego masła o lekkim zapachu.

Olej palmowy ma doskonałe właściwości nawilżające i wygładzające na skórze. Wspomaga suchą i popękaną skórę. Zalecany dla każdego rodzaju skóry, szczególnie przesuszonej. Bardzo dobrze natłuszcza i uelastycznia. Masaż z zastosowaniem oleju palmowego korzystnie pielęgnuje skórę.

Jak inne oleje roślinne, olej palmowy nie zawiera cholesterolu. Zawiera wysoką wartość naturalnych przeciwutleniaczy.

Olej palmowy nierafinowany jest lepszy od rafinowanego ponieważ składa się z : koenzym Q10, witaminę A i E, betakaroten. Czerwony olej palmowy ma wysoką ilość nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych w proporcji 1 do 1. Oznacza to przede wszystkim, że w stosunku do dziennego spożycia tłuszczu, zawiera 25% mniej kalorii. To między innymi z tego powodu jest mieszany z innymi tłuszczami w celu zmniejszenia ilości tłuszczów. Spotkać można go również w produkcji żywności dietetycznej. Smażone na nim produkty smakują lepiej w porównaniu do tych przygotowanych na oleju słonecznikowym.

Właściwości wpływające na organizm:

-
źródło witaminy A i E,

- antyoksydacyjne,

- obniża stężenie cholesterolu,

- obniża ryzyko zachorowań na raka,

- odżywcze,

- nawilżające,

- wygładzające,

- tonizujące,

- chroni przed miażdżycą,

- zapobiega zawałom serca,

- opóźnia proces starzenia,

Olej palmowy posiada właściwości przeciwbakteryjne, dlatego okłada się nim rany i stany zapalne, ponieważ przyśpiesza gojenie.

Orientalny Sklep
Olej palmowy zastosowany może być z powodzeniem przy schorzeniach skórnych, takich jak egzema lub łuszczyca. Wysoka ilość witaminy A powoduje z oleju palmowego doskonały produkt odmładzający, przywracający zdrowy wygląd skórze suchej oraz z uszkodzeniami posłonecznymi. Olej palmowy często używany jest do produkcji luksusowych mydeł, do produkcji olejów mieszanych, łączony jest np. z olejem rzepakowym lub słonecznikowym, by podnieść ich stabilność w wysokich temperaturach.

Olej palmowy można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.

Olej Palmowy Zastosowanie i Właściwości

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl