Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Japońskie Noże Tomoko.pl

Orzechy Nerkowca Właściwości

Jemy orzechy? Jemy orzechy, czy korzystamy z nich tylko przy wyjątkowych okazjach? Raczej to drugie. O orzechach przypominamy sobie głównie w okresie świąt Bożego Narodzenia, kiedy, wraz z innymi bakaliami, dodajemy je do ciast, makówek i innych smakołyków. To błąd – mówią dietetycy. Orzechy trzeba jeść systematycznie, bo mają w sobie nienasycone kwasy tłuszczowe, czyli dobry tłuszcz, od którego zależy funkcjonowanie mózgu i całego układu nerwowego. Na sklepowych półkach, znajdziemy dziś wiele orzechów, sprzedawanych luzem i w opakowaniach, w łupinkach lub bez. Na szczególną uwagę zasługują orzechy nerkowca. W porównaniu z laskowymi, włoskimi czy arachidowymi są miększe. Posiadają też niezwykłe walory smakowe.

Orzechy nerkowca, właściwości. Ojczyzną orzechów nerkowca jest Ameryka Południowa. Obecnie uprawia się je głównie Brazylii i Indiach. Brazylijskie orzechy są większe, bardziej miękkie i słodkie. Orzechy indyjskie są mniejsze, twardsze i mają mniej słodki smak. Obie odmiany są pyszne i przypominają migdały. Nasiona te nazwano w ten sposób, ponieważ ich kształt podobny jest do nerki. Orzechy nerkowca mają biały, miękki lub bardziej chrupki miąższ.

Orzechy nerkowca, właściwości odżywcze. Największym bogactwem tych orzechów są jedno i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Znajdziemy tu m.in. kwas gamma linolenowy, od którego zależy kondycja naszego serca i całego układu krążenia. Orzechy nerkowca dostarczają nam przeciwutleniaczy, które chronią przed wieloma chorobami. Jedząc nerkowce, dostarczamy sobie błonnik, wartościowe białko, witaminy i minerały. Są to potas, magnez, miedź, fosfor, wapń, sód, cynk i żelazo, a także witamina A, D i E.

Orzechy nerkowca, właściwości prozdrowotne. Zawarte w nich jedno i wielonienasycone kwasy tłuszczowe, warunkują prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Regulują poziom cholesterolu we krwi, dzięki czemu zapobiegają miażdżycy. Dzięki wysokiej zawartości magnezu, spożywanie nerkowców eliminuje stres, poprawia nastrój i reguluje napięcie mięśni. Pozostałe minerały zawarte w tych nasionach przeciwdziałają niedokrwistości, wzmacniają ściany żył i tętnic i korzystnie wpływają na układ immunologiczny. Dzięki przeciwutleniaczom, orzechy nerkowca hamują rozwój wolnych rodników szkodliwych dla komórek. Zawarty w nich wapń sprawia, że przeciwdziałają osteoporozie. Orzechy nerkowca chronią nas przed infekcjami. Zawarte w nich białko, jest podstawowym budulcem komórek organizmu. Błonnik z kolei daje poczucie nasycenia, poprawia metabolizm i czyści jelita.

Orientalny Sklep

Orzechy nerkowca, kalorie. Orzechy te zawierają dużo tłuszczu, co podnosi ich wartość energetyczną. W 100g tych orzechów jest ponad 500 kalorii. Mimo to, nerkowce zalecane są, jako odżywczy element diet odchudzających. Można je zatem jeść, ale trzeba pamiętać, że większa ich ilość ma zastępować coś, a nie być dodatkiem do zwykłych posiłków. Jako dodatek, można zjeść kilka sztuk dziennie.

Orzechy nerkowca dla urody. Kilka orzechów nerkowca każdego dnia, to naturalny lek na skórę, włosy i paznokcie. Skóra staje się jędrna, sprężysta i gładka. Włosy odzyskują moc i blask, a paznokcie stają się gładkie, błyszczące i mocne. Wszystko dlatego, że nerkowce zawierają cynk.

Orzechy nerkowca, przeciwwskazania. Orzechów nerkowca nie mogą jeść tylko ci, którzy są na nie uczuleni. Kobietom w ciąży nie zaleca się jedzenia ich tuż przed snem.

Jak kupować i jeść orzechy nerkowca. Podobnie jak inne orzechy, nerkowce należy jadać bez żadnych dodatków i przypraw. Posolone, oblane miodem, czekoladą lub cukrem, dostarczą tylko niepotrzebnych i pustych kalorii. Nie wskazane jest również prażenie i panierowanie. Kupując nerkowce, trzeba dokładnie im się przypatrzeć. Dobrej jakości orzechy nie mają uszkodzeń, plam i przebarwień. Nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu spleśniałej lub zjełczałej żywności. Nasiona te zachowają smak, świeżość i wartości odżywcze, jeśli będą przechowywane w lodówce w zamkniętym woreczku lub pojemniku. Nerkowce, to świetna i zdrowa przekąska. Równie dobrze smakują dodane do ciast, ciastek, jogurtów, musli, sałatek i owsianek na ciepło.


Orzechy nerkowca można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.

Orzechy Nerkowca Właściwości

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl