Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Sushi-Sklep.pl

Ostropest Plamisty Zastosowanie i Właściwości

Ostropest Plamisty Zastosowanie i Właściwości

Ostropest plamisty właściwości.
Ostropest plamisty zawiera substancje, które regenerują wątrobę i chronią ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Czynnikami tymi są przede wszystkim alkohol i cukrzyca. Roślina ta wykazuje właściwości antyhepatotoksyczne. Polega to na tym, że nie dochodzi do łączenia się komórek toksyn z komórkami stanowiącymi wierzchnią warstwę wątroby. Ostropest plamisty znany jest również z właściwości cytoprotekcyjnych. W tym wypadku chodzi o przywracanie naturalnej równowagi w organizmie, łagodzenie stresu i nie dopuszczanie do namnażania się wolnych rodników. Powyższe właściwości ostropestu pochodzą z pozyskiwanej z owoców tej rośliny substancji zwanej sylimaryną. Sylimaryna jest kompleksem flawonolignanów roślinnych. Kolejną, leczniczą właściwością ostropestu plamistego jest oczyszczanie organizmu z toksyn i odtruwanie go. Roślina ta wpływa korzystnie na poziom bilirubiny, obniżając go i eliminując żółtą barwę skóry i oczu. Łagodzi niekorzystny wpływ silnych leków na wątrobę. Regeneruje wątrobę stymulując wytwarzanie nowych komórek. Hamując podziały komórek nowotworowych, spowalnia rozwój raka wątroby. Ze względu na ograniczanie działania lipidów pełniących rolę mediatora stanów zapalnych w układzie odpornościowym, ostropest plamisty Przeciwdziała przewlekłym zapaleniom wątroby wywołanym cukrzycą i niewłaściwym żywieniem. Leczy wszystkie typy wirusowego zapalenia wątroby.


Orientalny Sklep
Ostropest plamisty zastosowanie.
Ostropest plamisty znajduje zastosowanie, jako naturalny środek regenerujący wątrobę po uszkodzeniach toksyczno-metabolicznych, spowodowanych szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Sięgają po niego lekarze zajmujący się leczeniem uszkodzeń wątroby wywołanych nadmiernym spożywaniem alkoholu i zatruciem grzybami. Stosowany jest także w celu obniżenia zawartości bilirubiny w organizmie. Podaje się go pacjentom przyjmującym bardzo silne leki przeciwnowotworowe, przeciwwirusowe leki przeciw AIDS i antybiotyki, które mogą uszkodzić wątrobę. Stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu infekcji wątroby związanych z cukrzycą i złą dietą. Podaje się go pacjentom cierpiącym na wirusowe zapalenie wątroby typu A, B i C. Stosuje się w profilaktyce marskości wątroby, ostrego, żółtego zaniku wątroby i zwyrodnienia odtłuszczowego wątroby. Ostropest plamisty znajduje zastosowanie, jako naturalny środek regulujący poziom cholesterolu we krwi i blokujący powstawanie blaszek miażdżycowych.

Ostropest plamisty, dawkowanie. Mielony ostropest plamisty dostępny jest w sklepach zielarskich. Można przyrządzać z niego napary lub dodawać do herbaty. Dawka dzienna nie powinna przekraczać dwóch łyżeczek produktu. Efekty w postaci poprawy samopoczucia zauważalne są po mniej więcej czternastu dniach systematycznego przyjmowania.


Ostropest Plamisty Zastosowanie i Właściwości

Komentarze   

 
0 #4 Joanna 2016-01-13 09:46
A ja Wam napisze o moim psiaczku. Kupiłam małą labradorkę, w wieku ok 6 mies, moja sunia dziwnie robiła się coraz grubsza, nie dostawała wcale dużo jedzenia, wręcz ja odchudzałam ,niestety nie traciła na wadze a do tego doszły problemy z wypróżnianiem, pojechaliśmy do weta, zrobił badania, prześwietlenia i usg, powiedział, że malutka ma uszkodzoną wątrobę :eek: , a ta nadwaga to nie tłuszcz, tylko woda w otrzewnej, miała ściąganą co miesiąc, wet mnie przygotowywał na najgorsze :sad: , ale dowiedziałam się o ostopescie , podawalam jej tabletki ziołowe dla psów na wątrobę i 2 razy dziennie do jedzenia po łyżeczce mielonego świeżo ostropestu. Moja Sunia po miesiącu już nie miała odciąganej wody, a po 5 miesiącach, lekarz był w szoku a już woda się nie zbierała i bardzo poprawiły się wyniki. Dzisiaj ma 15 miesięcy i wątroba pracuje normalnie, a jej wyniki są świetne, :lol: ostropest podaje jednak cały czas, z tym ze już po łyż dziennie... To zioło jest rewelacyjne, sama zacznę posypywać swoje jedzenie, ma lekko goryczkowaty smak, ale zjadane.
 
 
+1 #3 Ewa 2015-11-03 17:08
ja też biorę o 6 m-cy bardzo poprawiły mi się wyniki. Cholesterol az za dobry w moim wieku tak powiedział lekarz i zmniejszył dawkę leków.
 
 
+1 #2 marek 2015-01-20 12:25
jest skuteczny,biorę od 11 miesięcy,popraw iły się wyniki nawet pani doktor była zdziwiona.polec am.
 
 
+3 #1 AGNIESZKA 2015-01-05 19:59
:P ZAROMBISTY LEK POLECAM
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl