Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Japońskie Noże Tomoko.pl

Rodzaje Yerba Mate

Rodzaje Yerba Mate, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o odmianach yerba mate.

Yerba Mate - jest to odpowiednik w naszym kraju herbaty lub kawy. To niepowtarzalny napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego. Popularny jest w Ameryce Południowej m.in. Argentyna, Brazylia, Urugwaj i Paragwaj. Yerba mate ceniona jest za swoje właściwości.

W Polsce można nabyć kilka rodzajów yebra mate. Poniżej lista producentów w kolejności alfabetycznej.

Rodzaje i firmy Yerba Mate:

Amanda jest to firma założona przez polskich emigrantów. Plantacje Amanda pochodzą ze znanej prowincji Misioners w Argentynie. Ich moc jest idealna na początek ''drogi'' z yerba, jest średniej mocy. Idealna na co dzień.

Amanda Elaborada
charakteryzuje się łagodnym smakiem i takim samym aromatem. Jej skład to delikatnie mielone gałązki i liście. Nie jest zbyt mocna, lecz pobudza na tyle, aby przy wieczornym skosztowaniu dłużej posiedzieć. Idealna na początek.

Amanda Despalada
posiada moc. Susz jest bardzo aromatyczny, zawiera włącznie listki, bez pyłu i gałązek. Posiada wyjątkowy aromat i smak. Skutecznie pobudza, jest klasą samą w sobie.

Cachamate jest marką argentyńską, ma wielu fanów na całym świecie. Posiada łagodny, relaksujący charakter. Zawiera listki i patyczki z dodatkiem ziół (rumianek, kolendra, kopr włoski). Jest pozycją dla tych, którzy preferują subtelniejszy smak i aromat. Bogaty skład ziół wspomaga w dolegliwościach żołądkowych - niestrawności.

Yerba Mate Sklep PrzepisyChinskie.pl
CBSe
to argentyńska marka yerba mate, stworzona przez wytwórnię w Santa Ana, miejscu, gdzie cztery wieki wcześniej Jezuici odkryli dobroczynne właściwości ostrokrzewu paragwajskiego. Pierwszą z serii CBSe była Hierba Serranas, która była tradycyjną odmianą yerba mate miejscowych Indian.

CBSe zawiera liście i patyczki z dodatkiem owoców lub ziół. Dostępna w kilku odmianach (ziołowe, aromatyzowane i funkcjonalne). Idealne na gorąco jak i na zimno. W działaniu ogólnie są łagodne, lecz istnieją mocniejsze, bardziej pobudzające odmiany np. Energia lub Cafe.

Colon marka z Paragwaju, powstała w 1953 roku. Produkty charakteryzują się mocnym smakiem i aromatem. Produkty Colon zawierają patyczki i listki. Aromat i moc lubiana przez doświadczonych yerbaciarzy.

Colon Menta Boldo składa się z listków i patyczków, z dodatkiem mięty i ziół boldo. Jest idealna do przygotowania na zimno.

Colon 90-60-90 zawiera listki i patyczki oraz zioła. Charakteryzuje się działaniem funkcjonalnym (odchudzająco-oczyszczającym). Jest dosyć gorzka, ma mocny aromat z lekką nutą mięty.

Pajarito (z hiszp. to afektonim - ptaszek/yna). Marka yerba mate z Paragwaju. Firma założona przez małżeństwo Raatz w 1950. Jest to gatunek szczególnie dobranej, specjalnie selekcjonowanej yerby.

Pajarito Elaborada posiada dużą moc pobudzenia. Naturalny smak i czysta tradycja. Składa się z listków i gałązek. Uznana marka na świecie. Dobra na początek, może stać się stałą pozycją yerbciarza.

Pajarito Seleccion Especial charakteryzuje się dwuletnim procesem leżakowania. Silnie pobudza. Idealna dla osób szukających dużej dawki pobudzenia.

Pajarito Compuesta con Hierbas zawiera aromatyczne zioła. Smaczna na zimno.

Pipore nazwa powstała dla upamiętnienia ucieczki wodza z niewoli. Marka pochodzi z Argentyny, założona przez Szwajcarów w 1933 roku. Produkowana jest w ekologicznych plantacjach.

Produkty tej firmy charakteryzują się smakiem i pobudzającym działaniem. Listki i gałązki są zbierane z jednorocznych odrostów ostrokrzewu. Bardzo popularna  w Argentynie.

Playadito to argentyńska  yerba mate. Produkty charakteryzują się wyraźnym smakiem i aromatem. Patyczki i listki długo ''trzymają'' aromat. Playadito posiada przyzwoitą ''moc'' pobudzenia.

Playadito Elaborada jest bogata w witaminę B1 i mikroelement (żelazo). Jest bardzo aromatyczna. Wspomaga  przyswajanie węglowodanów.

Playadito con Hierbas to mieszanka wysokiej jakości yerba mate z ziołami. Posiada wyjątkowy smak i głęboki ziołowy aromat.

Rosamonte marka pochodząca z Argentyny. Założona przez ukraińskich imigrantów. Jest najstarszą marką wśród yerba mate. Produkowana od końca XIX wieku. Uznana za "nr 1" wśród yerba mate. W jej skład wchodzą listki i gałązki. Jest to pozycja dla dojrzałych yerbaciarzy. Posiada piękny i niepowtarzalny smak, nie spotykany nigdzie indziej.

Selecta to marka z Paragwaju. Charakteryzuje się intensywnym smakiem i aromatem. Produkowana przez Eno Bronstrup, która funkcjonuje od 1950 roku. Firma i jej produkty posiadają ugruntowaną pozycję na świecie. Gama dostępnych odmian jest szeroka.

Odmian i rodzajów yerba mate jest bardzo dużo, zachęcamy do zdegustowania każdego z nich. Naprawdę warto!

Yerba mate można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.

Rodzaje Yerba Mate

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl