Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Sushi-Sklep.pl

Siemię Lniane Zastosowanie

Siemię Lniane Zastosowanie

Siemię lniane
, to produkt, który sprzedaje się w aptekach i sklepach zielarskich. Jest to drobny proszek w woreczkach lub w pudełkach. Proszek ten, to maleńkie ziarna lnu. Są małe, ale gdy zmiesza się je z wodą lub mlekiem, gęstnieją i zamieniają się w kleistą masę. Masa ta ma delikatny smak i równie delikatną woń. Produkt dostępny jest w trzech postaciach. Postać najdrobniejsza, to zmielone ziarna lnu. Postać nieco większa, to ziarna lnu w całości. Postać do przyjmowania bez żadnego przygotowywania, to siemię lniane w tabletkach. W sprzedaży można spotkać siemię lniane brązowe i złociste. Pierwsze jest tańsze, bardziej powszechne i nieco uboższe w cenne składniki. Drugie jest lepsze, ale trafia się rzadziej i kosztuje znacznie więcej.

Zastosowanie siemienia lnianego. Stosuje się je przede wszystkim w dolegliwościach żołądkowych. Korzystają z niego osoby cierpiące na zaparcia i chorobę wrzodową. Kleista papka działa osłonowo na błony śluzowe żołądka i jelita grubego. Osłona ta utrudnia przedostawanie się do niej szkodliwym substancjom zawartych w pokarmach, napojach i używkach. Nasiona lnu działają też przeczyszczająco. Działają tak, ponieważ intensyfikują ruchy ułatwiające wypróżnianie. Po zmieszane z wodą lub mlekiem ziarenka lnu sięgają też kobiety w okresie menopauzy. Robią to, ponieważ powszechnie wiadomo, że zawarte w nich substancje regulują poziom estrogenów w organizmie. Siemię stosuje się pomocniczo w zapobieganiu nowotworom piersi i miażdżycy.

Orientalny Sklep
Siemię lniane stosowane zewnętrznie.
Nasączone wodą nasionka lnu można stosować zewnętrznie w celu zmiękczania, uelastyczniania i ujędrniania skóry, a także przeciwzapalnie. Okłady z siemienia leczą wrzody, czyraki i inne zmiany skórne. Wywarem z siemienia płucze się poparzoną jamę ustną. Bóle gardła łagodzi płukanie go wywarem z siemienia. Okłady z siemieniowego kisielu, stosuje się też miejscowo na kaszel.

Co zawiera siemię lniane. Siemię dostarcza organizmowi wielu cennych składników. Dlatego można uzupełniać nim dietę odchudzającą. Składniki siemienia, to przede wszystkim kwasy tłuszczowe omega 3, witamina E, białko, potas, cynk oraz substancje balastowe i śluzowe.

Siemię lniane na włosy i paznokcie. Opisując siemię lniane, nie sposób nie wspomnieć o zbawiennym działaniu tego produktu naturalnego na włosy i paznokcie. Zmielone ziarna lnu trzeba zmieszać z wodą tak, by powstała kleista papka. Papka ta zawiera w sobie śluz, który świetnie odżywia i nawilża włosy i paznokcie. Lniany kisiel nakładamy na włosy lub zanurzamy w nim dłonie. Przy systematycznym stosowaniu, efekt jest murowany, a przy tym osiągnięty przy pomocy samej natury.

Jak jeść siemię lniane. Dużo mówi się o tym, że siemię lniane odchudza. Odchudza w tym sensie, że dostarcza nam cenne kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały, a zatem warto dodawać go do pieczywa, ciast, ciastek, jogurtów i sałatek. Siemię odchudza, ale nie gwałtownie. Robi to przez naturalne i delikatne wspomaganie ruchów robaczkowych w jelicie grubym, które sprzyjają przeczyszczaniu. Najlepsze siemię lniane to produkt w postaci całych ziaren. Ziaren tych nie je się na sucho, lecz mieli i miesza z wodą, bądź zmielone dodaje do różnych potraw. Smak siemienia jest niewyczuwalny, toteż nie przeszkadza w sosach, sałatkach, zupach i produktach mlecznych. Korzystanie z ziaren zmielonych fabrycznie jest może wygodniejsze, ale produkt taki szybciej traci na wartości, ponieważ zawarte w nim substancje ulegają utlenianiu. Najmniej wartościowym i bogatym w kwasy omega 3 produktem tego typu, jest siemię lniane w pastylkach.

Siemię Lniane Zastosowanie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl