Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Orientalny Sklep PrzepisyChinskie.pl

Sól Himalajska Różowa Zastosowanie i Właściwości

Sól Himalajska Różowa Zastosowanie i Właściwości

Sól himalajska różowa.
Pochodząca ze wschodniego pasma Himalajów. Sól w pięknym, różowym kolorze, jest najdoskonalszą, najzdrowszą i najcenniejszą solą na naszej planecie. To czysta sól krystaliczna, wydobywana metodą płukania i suszenia, zawierająca mnóstwo minerałów. Minerałom tym zawdzięczamy wyjątkowe właściwości. Najważniejsza z nich, to krystaliczna czystość, biorąca się stąd, że sól ta powstawała i krystalizowała się kilkadziesiąt milionów lat temu, gdy powietrze wolne było od jakichkolwiek zanieczyszczeń. W przeciwieństwie do stosowanej powszechnie soli kuchennej, różowa sól himalajska nie jest przetwarzana i czyszczona chemicznie.

Właściwości różowej soli himalajskiej. Różowa sól himalajska zawiera ponad 80 minerałów. Są to m.in. aluminium, wodór, azot, fosfor, węgiel, siarka, wapno, tytan i miedź. W postaci solanki, sól ta łagodzi i leczy dolegliwości jelitowe związane z zaleganiem treści pokarmowej i toksyn. Korzystnie działa na ciśnienie krwi, regulując je. W postaci kąpieli i okładów pielęgnuje i nawilża skórę, pomaga zwalczyć cellulit, poprawia jędrność skóry, a także działa leczniczo na trądzik, grzybicę, łuszczycę i inne schorzenia skórne. Dodawana do inhalacji wspomaga leczenie schorzeń układu oddechowego. W formie płukanek, eliminuje infekcje gardła i jamy ustnej. Zawarte w niej minerały wspierają równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Różowa sól himalajska wykazuje także właściwości witalizujące i energetyzujące. Wspomaga leczenie reumatyzmu, kamicy nerkowej i żółciowej, dzięki rozpuszczaniu zalegających w organizmie skrystalizowanych odłogów. Kolejną, cenną właściwością soli himalajskiej różowej jest regulacja poziomu wody w organizmie, co ma istotny wpływ na działanie wszystkich narządów. Sól wydobywana w Himalajach jest naturalnym, czystym i skutecznym środkiem odtruwającym oraz oczyszczającym organizm, a także wzmacniającym odporność na choroby i infekcje.

Zastosowanie soli himalajskiej różowej. Różowa sól himalajska znana jest jako środek przyjmowany do wewnątrz i stosowany zewnętrznie. Można używać jej, jako codziennej porcji minerałów, zapobiegawczo oraz leczniczo. Bez obaw można zastąpić nią tradycyjną sól kuchenną, gdyż świetnie wydobywa i podkreśla smak różnych potraw.

Orientalny Sklep
Różowa sól himalajska na oczyszczenie i odtrucie.
Oczyszczającą i odtruwającą moc różowej soli himalajskiej odczujemy najsilniej, pijąc solankę. Solanka powstaje z połączenia jednej łyżki nasyconego roztworu soli ze szklanką wody. Roztwór nasycony soli uzyskujemy mieszając ją z ciepłą wodą w takiej ilości, by przestała się rozpuszczać. Sól himalajska oczyści nasz organizm z toksyn, jeśli będziemy codziennie wypijać szklankę solanki.

Różowa sól himalajska w kąpielach. Kąpiele z różową solą himalajską są lekarstwem na wiele dolegliwości. Stosuje się je w celach regeneracyjnych mięśni po długim wysiłku. Doskonale eliminują uciążliwe i przewlekłe objawy przeziębienia. Są naturalnym eliksirem dla skóry. Systematyczne kąpiele solankowe odmładzają i rozjaśniają skórę. Przyspieszają leczenie wielu schorzeń skórnych. Kąpiel solankowa powinna zawierać roztwór himalajskiej soli różowej w proporcjach 1kg na 4 litry. Czas kąpieli nie powinien przekraczać trzydziestu minut. Wskazana temperatura wody to 37 Stopni Celsjusza.

Różowa sól himalajska w płukankach. Płukanki z różowej soli himalajskiej zalecane są w infekcjach nosa, gardła, ucha i jamy ustnej. Łatwo je przyrządzić, gdyż wystarczy dodać jedną łyżkę soli do szklanki ciepłej wody. Środek trzeba stosować kilka razy dziennie, aż do ustąpienia dolegliwości.

Sól himalajską różową można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.

Sól Himalajska Różowa Zastosowanie i Właściwości

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl