Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Informacje o Chinach

Chińczycy w Polsce

Polska to piękny kraj. Tak brzmi początek całej serii skeczów wykonywanych przez Tadeusza Rossa. Piękno kraju nad Wisłą ujęto w nich ironicznie. Okazuje się jednak, że Polska jest atrakcyjnym krajem dla wielu ludzi, którzy właśnie tu dostrzegają swoje szanse. Na polskich uczelniach studiuje mnóstwo osób z zagranicy. Dlaczego tak się dzieje? Co robią Chińczycy w Warszawie i w innych miastach? Postaram się to wyjaśnić w poniższym artykule.

Wycieczki do Polski.

Z naszego punktu widzenia, Chiny są krajem niezwykle egzotycznym. Odległość i koszt podróży sprawiają, że rzadko kto może sobie pozwolić na oglądanie tego kraju z bliska. Dla nas egzotyczne są Chiny, dla Chińczyków egzotyczna jest Europa, w tym Polska. Mieszkańcy Chińskiej Republiki Ludowej coraz częściej odwiedzają nasz kontynent w celach turystycznych. Co podziwiają Chińczycy w Warszawie? Podziwiają wszystko to, co nam wydaje się zwyczajne i oczywiste. Spotkamy ich w najpiękniejszych miejscach stolicy. Z zainteresowaniem oglądają Stare Miasto, przechadzając się po uliczkach i próbując przysmaków polskiej kuchni w maleńkich restauracyjkach. Uczestnicy chińskich wycieczek oglądają Łazienki, wraz z Pomarańczarnią i Pałacem na Wodzie. Będąc w stolicy nie zapominają także odwiedzić słynnego pałacu w Wilanowie. Warszawa jest ciekawa i piękna, gdy spogląda się na nią z dystansu. Turyści z Chin mogą tu także podziwiać relikty minionego już u nas socjalizmu, z pałacem kultury na czele.

Orientalny Sklep
Pracujący w stolicy.

Na gastronomicznej mapie Polski, pojawiło się mnóstwo restauracji serwujących kuchnie różnych krajów. Jest ich tyle, że coraz trudniej znaleźć lokale serwujące tradycyjną kuchnię polską. Mamy więc restauracje włoskie, koreańskie, japońskie i chińskie. Tych ostatnich jest chyba najwięcej. Chińczycy w warszawie to w większości pracownicy tego typu lokali. Wszyscy oni mniej lub bardziej starają się mówić po polsku. Są uprzejmi, uśmiechnięci i pogodni. Nie narzekają na wysokie wymagania i tempo pracy. Z wielką wprawą i na oczach kupujących przygotowują najróżniejsze potrawy chińskie. Potrawy te składają się głównie z ryżu lub makaronu, a także mięs, warzyw, sosów i przypraw. Znawcy przedmiotu twierdzą, że europejska wersja kuchni chińskiej ma niewiele wspólnego z oryginałem. Fakt, że podają ją Chińczycy czyni ją bardziej autentyczną i chyba smaczniejszą.

Studenci z Chin.

Jeśli ktoś pamięta czasy Polski Ludowej, pamięta i to, jak tęskniło się za innym światem. Tęskniło się za możliwościami, jakie mieli mieszkający po drugiej stronie muru i żelaznej kurtyny. Kto tylko mógł, starał się o możliwość choćby krótkiego pobytu w którymś z krajów zachodnich. W podobnej sytuacji są dziś mieszkańcy Chińskiej Republiki Ludowej. Chińczycy w Polsce, to wyjątkowo zdolni ludzie, którym udało się otrzymać pozwolenie na studiowanie poza rodzimym krajem. Studiują w stolicy i nie tylko. Zanim się tu pojawią, muszą choć w części opanować nasz język. Widać z tego, jak bardzo są zdeterminowani i zdecydowani na życie poza swoim krajem. Opanowanie języka polskiego dla mieszkańca Chin jest nie mniej trudne, jak opanowanie chińskiego dla Polaka.

Chińczycy w Polsce

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl