Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Informacje o Chinach

Chińskie Znaki Zodiaku

Słysząc o znakach zodiaku, większość z nas myśli o horoskopie związanym z ruchem ziemi wokół słońca. Ruch ten wyznacza dwanaście miesięcy, czyli rok. Co miesiąc przypada inny znak zodiaku, to znaczy słońce znajduje się w innej pozycji wobec ziemi. W naszej kulturze zodiak kojarzy się ze strzelcem, wodnikiem, rybami, baranem, bykiem, bliźniętami, rakiem, lwem, panną, wagą, skorpionem i koziorożcem. Zupełnie inaczej wyglądają znaki zodiaku po chińsku. Wszystkich zainteresowanych tym tematem, gorąco zachęcam do przeczytania mojego artykułu.

Chiński system astrologiczny.

Chiński system astrologiczny wygląda zupełnie inaczej niż zachodni. Największą różnicą jest to, że czas nie jest tu rozpatrywany z punktu widzenia miesięcy, ale lat. Chiński znak zodiaku nie trwa miesiąc, ale rok. Znakami zodiaku są tu tylko i wyłącznie zwierzęta zodiakalne. Rok kolejnego znaku rozpoczyna się po drugim po zimie nowiu księżyca. Jest to dzień przesilenia słońca i nie zawsze jest to ta sama data. Cykl zodiaku chińskiego trwa dwanaście lat. Zodiak chiński, to nie tylko zwierzęta, to także żywioły. Cechy żywiołów charakteryzują poszczególne zwierzęta zodiakalne i to też jest zmienne. Pełny zwierzęco żywiołowy cykl chińskiego zodiaku liczy sobie aż sześćdziesiąt lat. Oznacza to tyle, że raz na sześć dekad pojawia się dany znak połączony z danym żywiołem.

Orientalny Sklep
Chiński znak szczura.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że znaki zodiaku chińskie są bardzo ciekawe. Osoby urodzone w roku szczura charakteryzują się ostrożnością, uwagą i inteligencją. Przyswajają spore ilości wiedzy właśnie dlatego, że są cierpliwe i wytrwałe. Na pozór są spokojne, ale wewnątrz przeżywają wiele napięć i doznają wielu impulsów. „Szczury” mają też swoje wady. Według zodiaku chińskiego, osoby z pod tego znaku nie zawahają się przed niczym. Mówiąc wprost, wszystkiego można się po nich spodziewać

Chiński znak wołu.

Oto co chiński horoskop znaki zodiaku mówi o znaku wołu, nazywanym też krową lub bykiem. Osoby urodzone w roku wołu są zrównoważone i silne. Cechuje je wewnętrzny spokój, wytrwałość i dystans do rzeczywistości. Osoby ”woły” są bardzo pracowite i z uporem dążą do wytyczonych celów. No właśnie, upór to ich naczelna cecha, która raz się przydaje, a raz przysparza im sporo kłopotów. Osoby takie nie znoszą ryzyka. Bardzo źle się czują, gdy coś nie jest dobrze zaplanowane, pewne i przewidywalne.

Chiński znak tygrysa.

Horoskop Chińskie znaki zodiaku obejmuje także znak tygrysa. Osoby, które urodziły się w roku opanowanym przez to zodiakalne zwierze cechuje otwartość na ludzi i wszelkie nowinki. Zodiakalne tygrysy lubią zmienność i ryzyko. Są zapaleńcami. Ale ich fascynacja i zapał do różnych spraw trwają zazwyczaj krótko. Chińskie tygrysy to dusze towarzystwa. Osoby urodzone w roku tygrysa nie akceptują porażek i bardzo źle się z nimi czują. Najważniejsze jest dla nich zachowanie odpowiedniej pozycji, na przykład w pracy i w grupie przyjaciół. Wadami „tygrysów” są impulsywność i kłótliwość. Osoby spod tego znaku uwielbiają przeciwstawiać się zakazom i nakazom. Z tego powodu miewają wiele kłopotów.

Chińskie znaki zodiaku

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl