Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Informacje o Chinach

Horoskop Chiński

Horoskop, to wróżba z której wszyscy bardzo chętnie korzystamy. Postępujemy tak, ponieważ niewiele nas to kosztuje. Horoskopy w formie prostych przepowiedni dla wszystkich znaków zodiaku spotykamy niemal wszędzie. Drukują je kolorowe czasopisma, podają stacje telewizyjne, publikują portale internetowe. Zachodni horoskop, to horoskop dla dwunastu znaków zodiaku. Zodiak ten mieści w sobie znaki zwierzęce i ludzkie. Po horoskop sięgają niektórzy z nas, gdy nie są pewni swoich decyzji. Dla większości jest to przede wszystkim rozrywka i dobra zabawa. Zupełnie inaczej niż nasz, wygląda i prezentuje się horoskop chiński. Zapraszam do lektury tekstu, w którym przytaczam kilka ciekawostek na ten temat.

Powstanie horoskopu chińskiego.

Na temat tego jak powstał horoskop chiński krąży pewna legenda. Legenda ta mówi, że pewnego razu, a było to około trzech tysięcy lat temu, Budda zgromadził wokół siebie wszystkie zwierzęta Tak naprawdę zgromadził tylko te, które posłusznie przybyły na jego wezwanie. Przyszło dokładnie dwanaście zwierząt, a skoro przyszły zasłużyły na nagrodę. Budda zamyślił się, po czym rzekł, że nazwie ich imionami dwanaście lat. Kolejność imion odpowiadała kolejności, w jakiej zwierzęta stawiały się przed obliczem Buddy. Ludzie urodzeni w roku danego zwierzęcia mają cechy zbliżone do niego. Cykl dwunastu chińskich lat zodiakalnych rozpoczyna rok szczura. Po nim następuje rok bawołu. Następny jest rok tygrysa. Kolejny jest rok kota, po czym następuje rok konia. Kolejne dwa lata przypadają kozłowi i małpie. Po nich następują lata koguta, psa i świni. Różnica między horoskopem chińskim i zachodnim polega również na tym, że pierwszy powstał w oparciu o cykl księżycowy, drugi stworzono na podstawie obserwacji ruchów słońca.

Orientalny Sklep
Żywioły w horoskopie chińskim.

Tradycyjny horoskop chiński to nie tylko zwierzęta, ale także żywioły. W horoskopie tym występuje metal, drewno, ogień, ziemia i woda. Charakterystyka osób urodzonych w danym roku, łączy w sobie cechy danego zwierzęcia oraz żywiołu. Horoskop stworzony przez Chińczyków przed trzema tysiącami lat dzieli się na dwanaście równych lat, dwanaście miesięcy i dwanaście godzin przypadających na każdą dobę. Dwunastoletni cykl zodiakalny bierze też pod uwagę aktywność Jowisza.

Horoskop chiński jako wróżba.

Horoskop ten, podobnie jak nasz pełni dwie funkcje. Ludzie sięgają po chiński horoskop, po to by poznać samych siebie i po to, by poznać swoją przyszłość. Określenia dotyczące przyszłości, formułowane są tu na bazie starych wschodnich przepowiedni. Najstarszy system zodiakalny święci dziś triumfy popularności. Horoskop chiński fascynuje i pociąga ludzi współczesnych.

Sztuka przewidywania przyszłości.

Jeśli chcemy naprawdę poznać siebie i swoją przyszłość na podstawie horoskopu chińskiego, to musimy poświęcić sporo czasu na dogłębne poznanie go. Prawidłowo i mądrze stosowany horoskop chiński nie daje prostych i oczywistych odpowiedzi na pytania. Pomaga natomiast poznać siebie i prawdziwe swoje pragnienia.

Chiński Horoskop

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl