Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Informacje o Indiach

Ceny w Indiach

W Indiach obowiązującą walutą jest rupia indyjska (Rs), jedna rupia to 100 pajsów. 100 Rs to około 5 zł. Osoby chcące dokonać wymiany waluty, powinny dokonywać tego w centach dużych miast i ulicznych kantorach. Gdzie indziej można zostać oszukanym lub uzyskać niekorzystny kurs. Warto także posiadać trochę dolarów, które umożliwią korzystniejsze ceny.

Podstawowe informacje:
waluta: rupia indyjska

podział: 1 Rs = 100 paise
kod waluty: INR
skrót: Rs

Indie są tanim krajem dla swoich obywateli. Inaczej jest w przypadku obcokrajowców. Ceny dla turystów są kilkukrotnie zawyżane. Dlatego warto targować się wszędzie.

Jedzenie w Indiach jest stosunkowo tanie. Dzienne kwoty potrzebne na podstawowe jedzenie, takie jak chleb, woda, owoce i soki to wydatek maksymalnie 400Rs.

Orientalny Sklep
Obiad w normalnej restauracji to koszt rzędu 140Rs. W dużych restauracjach z wykwintnym menu, to koszt 300Rs na osobę. Taniej jest w małych knajpkach 30 - 45 Rs, serwują one dobre jedzenie, ale turyści ich unikają z obawy na brak przepisów sanitarnych.

Największym kosztem w czasie pobytu w Indiach będą na pewno opłaty za nocleg. Doba w hotelu o dobrym standardzie, waha się w przedziale od 250 do 500 Rs. Istnieją również tańsze hotele, jednak warunki w nich panujące są spartańskie.

Zwiedzanie zabytków generuje duże koszty. Miejscowi zawyżają ceny za wstęp do najpopularniejszych atrakcji turystycznych. Wstęp do muzeum lub świątyni waha się od 60 do 300Rs. Koszt wejścia do Taj Mahal to koszt 750 rs. Czasem dochodzą także koszty wykonywania zdjęć.

Alkohol w Indiach jest łatwo dostępny. Sklepy z alkoholem posiadają zarówno wódkę, piwo, wino i popularny rum. Za piwo zapłacimy około 40-140 Rs, za gin i wino około 150-400Rs. Najdroższy jest rum i wódka, za butelkę 0,7L zapłacimy od 200 do 700Rs.

Większość turystów, nie decyduje się na wyprawę po Indiach własnym samochodem. Jednak, jeżeli wybierzemy taką możliwość, koszt paliwa nie będzie wysoki. Za 1L benzyny zapłacimy około 1 USD.

Ceny w Indiach

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl