Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Informacje o Indiach

Kultura Indii

Indie to kraj, w którym jak nigdzie indziej, można zobaczyć wiele kontrastów. Dla przybyszy z zewnątrz kontrasty te są naprawdę szokujące. Największy z nich, to kontrast bogactwa i biedy. Bogactwa, które trudno sobie wyobrazić i nędzy, która nie mieści się w głowie mieszkańcowi Europy. A wszystko to łączy się za sobą. Na ulicach, przy których stoją wykwintne pałace i nowoczesne drapacze chmur, leżą ludzie, którzy nie mają nic oprócz kawałka chodnika. Jeśli mają karton, gazety, lub rury powleczone szmatami, w których mogą się schronić i schować przed wzrokiem przechodniów, posiadają już wiele. W poniższym artykule postaram się choć odrobinę przybliżyć życie i wszystko to, co niesie ze sobą kultura indyjska.

Zdaj się na los.

Indie są krajem, w którym w szczególny sposób daje o sobie znać przeludnienie. To właśnie ilość mieszkających tam ludzi jest między innymi powodem biedy tak wielu z nich. Biedni ludzie są biedni od pokoleń i nie mają szans na zmianę tej sytuacji. Wieki takich doświadczeń spowodowały powstanie swoistej filozofii indyjskiej. Kultura w indiach nakazuje pokorne zdanie się na los, w nadziei i wierze, że właśnie taki jest im pisany. Obecna sytuacja postrzegana jest jako tylko jedno z wielu wcieleń, w które nakazuje wierzyć wyznawana w Indiach religia. Hindusi wierzą, że nędzne życie, którego doświadczają jest zaledwie chwilą w wielkiej drodze, jaką jest wieczność.

Orientalny Sklep
Kultura podróżowania.

Będąc w Indiach nie należy liczyć na to, że samochody zatrzymają się przed przejściem dla pieszych. Nic z tych rzeczy. Trąbienie też oznacza coś innego niż u nas. Niektórzy trąbią, bo ucieszyło lub zezłościło ich coś, co nie ma nic wspólnego z sytuacją na jezdni. Taka jest właśnie indyjska kultura uliczna. Podróżując koleją nie należy wytrzeszczać oczu na widok ludzi ładujących się na dach wagonu. Jadąc w pociągu, trzeba wykazać się dużą odpornością na zaczepki i propozycje różnych sprzedawców, artystów i usługodawców.

Prawa i lewa ręka.

Tradycyjna indyjska kultura wyznacza zupełnie inne zadania prawej i lewej ręce. My robimy wszystko prawą, a lewą sobie pomagamy. W Indiach jest zupełnie inaczej. Prawa ręka jest czysta, lewa nie. Prawą ręką witamy się z innymi, jemy, podajemy jedzenie i płacimy. Lewą ręką można wkładać buty i obmywać ciało. Nigdy nie podajemy nic nikomu lewą ręką.

Tradycje i obyczaje kultury indyjskiej.

Obyczaje i kultura w Indiach są bardzo złożone. Mają na nie wpływ wielowiekowe i różnorodne tradycje. Mało kto wie, że w Indiach używa się ponad czterystu języków. Urzędowym językiem jest hindi, a pomocniczo stosuje się angielski. Będąc gościem w indyjskim domu, w żadnym razie nie wolno przekraczać progu kuchni. Do miejsca, w którym przygotowuje się posiłki mają dostęp jedynie domownicy. Podczas takiej gościny, na pewno zostaniemy poczęstowani herbatą. W Indiach produkuje się jedną z najlepszych herbat na świecie. Korzystając z różnych usług i nabywając różne towary, trzeba pamiętać o powinności targowania się. Negocjowanie ceny to element kultury tego kraju. Urazimy sprzedawcę, jeśli nie przystąpimy do targów. I jeszcze jedno: będąc w Indiach nie dziwmy się, że ktoś na małym skuterze wiezie całą rodzinę plus dobytek. Tam jest to normalne i ogólnie przyjęte.

Kultura Indii

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl