Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Informacje o Japonii

Miasta Japonii

Japonia, mimo statusu potęgi gospodarczej, nie utraciła swoich walorów kulturowych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Miasta Japonii są niezwykle piękne i ciekawe, co przyciąga do nich spore ilości turystów.

Pod względem liczby ludności miasta w japonii prezentują się następująco:
Tokio (8 945 695),
Jokohama (3 688 773),
Osaka (2 665 314),
Nagoja (2 263 894),
Sapporo (1 913 545).

Orientalny Sklep
Tokio to stolica Japonii, jedna z największych światowych metropolii. Miasto położone jest na wyspie Honsiu na Oceanie Spokojnym. Nie ma takiej rzeczy, której nie można dostać w tym mieście. Najbardziej warte uwagi są dzielnice m.in.: Shinjuku, Shibuya, Harajuku, Roppongi. Miasto żyje przez 24 godziny na dobę, w dzień i w nocy. Osoby lubiące zakupy, pyszne jedzenie czy zwiedzanie z pewnością będa zadowolone z podróży.. Świątynia Asakusa jest traktowana jako symbol Japonii ze swoim wielkim czerwonym lampionem o wadze 700 kilogramów. Bez wątpienia na uwagę zasługuje tutaj ogromny targ z rybami oraz owocami morza.

Jokohoma to drugie po Tokio (razem z nim tworzy potężne megalopolis) największe miasto kraju. Jest to bardzo ważny ośrodek przemysłowy i przede wszystkim najważniejszy port morski. Jokohoma położona jest na wsypie Honsiu, w jej południowo-wschodniej części prefektury Kanagawa. Powstanie miasta odnotowuje się na rok 1858, kiedy to dwie małe wioski: Jokohoma i Kanagawa połączyły się. Do jednych z największych atrakcji można zaliczyć największą na świecie latarnię morską wzniesioną na stałym lądzie - wysokość 106 metrów, liczne drapacze chmur na czele z Landmark Tower liczącym sobie aż 296 metrów czy muzeum na temat jedwabiu.

Osaka to również bardzo ważny ośrodek przemysłu, o ogromnym potencjale ekonomicznym, który jest porównywalny do potencjału samej stolicy. Miasto znajduje się na wyspie Honsiu i jest to centrum zaludnionego przemysłowego obszaru zwanego Kinki. Osaka to dosyć stare miasto - pierwsze wzmianki o nim są już na przełomie XV i XVI wieku, jednak wtedy nosiło ono nazwę Naniwa. Najciekawsze atrakcje to niewątpliwie: Zamek Osaka, Kaiyukan, czyli olbrzymie akwarium, Świątynia buddyjska Shitennōji, liczne muzea oraz parki rozrywki.
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl