Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Sushi-Sklep.pl

Informacje o Korei

Korea Południowa Gospodarka

Gospodarka południa Półwyspu Koreańskiego.

Oddzielone na zawsze od północy, południe Półwyspu Koreańskiego, od końca drugiej wojny światowej jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów świata. Potęga gospodarcza Korei Południowej opiera się na wykorzystywaniu nowoczesnych technologii. Niegdyś uboższa od Północnej – Korea Południowa osiągnęła zawrotne wyniki w rozwoju gospodarki, dzięki produkowaniu i eksportowaniu różnego rodzaju sprzętu elektronicznego. W prawie każdym domu stoi coś, co zostało wyprodukowane w tym kraju. Bardzo znane i cenione są też marki koreańskich aut. Świetna gospodarka korei południowej doprowadziła do tego, że w wielu krajach na całym świecie istnieją zakłady produkujące koreański sprzęt elektroniczny. Produkcja przemysłowa Korei jest bardzo wysoka. Korea Południowa postawiła na ekspansję światowych rynków i wygrała. Produkty koreańskie świetnie się sprzedają na rynku europejskim, azjatyckim i amerykańskim. Przyczyniła się do tego także liberalna polityka gospodarcza prowadzona przez władze tego kraju.

Napływ kapitału do Korei.

U podstaw dzisiejszego sukcesu Korei Południowej leży postawa tamtejszych polityków wobec inwestorów zagranicznych, przyjęta w latach osiemdziesiątych minionego stulecia. Ówczesne władze uznały że gospodarka korei południowej jest najważniejsza. Dlatego też zezwoliły na liczne inwestycje gospodarcze. Inwestycje te objęte były ulgami podatkowymi. To oczywiście zachęciło zagranicznych inwestorów do działania na terenie Korei. Skutkiem owych posunięć było napłynięcie do Korei gigantycznego obcego kapitału, głównie z Japonii i Ameryki. Korea zyskała wówczas kapitał wartości ośmiu miliardów dolarów amerykańskich.

Orientalny Sklep
Gospodarczy sukces Korei.

Gospodarczy sukces Korei Południowej stał się możliwy dzięki rozwojowi gospodarki rynkowej częściowo regulowanej przez państwo. Kolejne lata przyniosły powstanie i rozkwit olbrzymich koncernów, z których najbardziej znane to Samsung, Hyundai i Lucky Goldstar. Gospodarka korei południowej może nam być obca, ale wymienione tu nazwy znamy wszyscy. Co więcej, kojarzymy je z dobrymi i solidnymi markami.

Załamanie gospodarki w Korei Południowej.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku gospodarka korei południowej uległa załamaniu. Stało się tak na skutek bankructw kilku największych banków. W pokonaniu kryzysu pomógł wówczas Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Fundusz ten udzielił Korei bardzo wysokiego kredytu, który miał podtrzymać system finansowy i uratować przemysł. Kredyt ten przekraczał pięćdziesiąt miliardów dolarów.

Co produkuje Korea Południowa?

Na pytanie co produkuje Korea Południowa, wszyscy zgodnym chórem odpowiedzą, że jest to sprzęt elektroniczny, sprzęt gospodarstwa domowego i samochody. Rzeczywiście kraj ten najbardziej kojarzymy z komputerami, telewizorami, telefonami komórkowymi, lodówkami, zmywarkami itp. Mało kto wie, że gospodarka korei południowej opiera się także na produkcji dużych tankowców. Statki te produkuje się w stoczniach w Ulsan.

Korea Południowa gospodarka

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl