Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Informacje o Korei

Waluta Korei

Korea to kraj, który został podzielony na dwie połowy po drugiej wojnie światowej. Kraj ten, a raczej dwa oddzielne państwa leżą na Półwyspie Koreańskim. Do Korei można dolecieć samolotem lub dopłynąć promem z Chin. W Korei Północnej panuje ustrój totalitarny ustrój. Korea Południowa jest państwem demokratycznym. Na południową część Półwyspu Koreańskiego możemy udać się bez żadnych problemów. Dotarcie do północnej jego części jest o wiele trudniejsze. Niniejszy artykuł mówi o tym jak wygląda koreańska waluta i jak najlepiej przygotować się do wycieczki do Korei Południowej.

Północ, południe. Od pamiętnego podziału Korei na północną i południową, te dwa kraje stały się diametralnie różne. Podczas gdy w Korei Południowej panuje dobrobyt, w Korei Północnej brakuje podstawowych dóbr. Zwiedzanie tej ostatniej jest praktycznie niemożliwe. Waluta koreańska to won. Nie są to zbyt wartościowe pieniądze. Sto von, to mniej więcej dwadzieścia cztery grosze. Za 2,4 złote kupimy tysiąc won. Największym banknotem jest banknot 10000 won, który ma wartość dwudziestu czterech złotych.

Orientalny Sklep
Zakupy w Korei Południowej.

Idąc na zakupy w tym państwie, szybko zorientujemy się, że ceny wszelkich towarów i usług zbliżone są do cen polskich. Biorąc pod uwagę wartość tamtejszego pieniądza – 30 groszy sto won – trzeba mieć przy sobie sporo gotówki, by cokolwiek kupić. Płacenie gotówką może być cokolwiek kłopotliwe. Na szczęście żywa waluta korei południowej nie jest w tym kraju jedynym środkiem płatniczym. Mówiąc, że nie jest jedynym, mam na myśli to, że z powodzeniem możemy używać tam kart kredytowych. To znacznie ułatwia sprawę i nie zmusza do noszenia przy sobie całej fury papierowych banknotów. Płacenie banknotami może też prowadzić do mimowolnych pomyłek. Trzeba bowiem szybko przeliczać duże sumy pieniędzy. Obrót żywą gotówką jest też niewygodny dla turystów, którzy przyzwyczajeni są do używania elektronicznych nośników pieniądza.

Z czym do Korei?

Wybierając się na wycieczkę do Korei Południowej, najlepiej zabrać ze sobą dolary. Walutę tę najłatwiej wymienić na miejscu na wony. Od jakiegoś czasu won to nie jedyna waluta w korei. W związku z dużym napływem turystów z Europy, w dużych miastach, ośrodkach turystycznych i hotelach, można płacić w Euro.

Pamiątki z Korei.

Jak z każdego kraju, tak i z Korei Południowej warto przywieźć coś ciekawego. Korea południowa waluta pozwoli na zaskoczenie bliskich czymś niezwykłym. A co warto kupić w Korei jako pamiątkę? Korea Południowa, to kraj, w którym produkuje się wysokiej jakości, jedyne w swoim rodzaju alkohole. Zasobniejsi turyści mogą pozwolić sobie także na kupno antyków. Pod warunkiem, że potrafią odróżnić je od podróbek. A jest co kupować. Jeśli tylko znamy się na rzeczy, możemy przywieźć naprawdę stare i wartościowe przedmioty. Z Korei przywozi się także piękne obrazki i praktyczne przedmioty zrobione z drzewa bambusowego. Nie mniej popularne są tradycyjne ubiory dla pań. Cieszą one oko swoim wyjątkowym krojem, ozdobami i barwami.

Waluta Korei

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl