Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Informacje o Tajlandii

Tajlandia Klimat

Królestwo Tajlandii oddalone jest od naszego kraju o tysiące kilometrów. Leży na kontynencie azjatyckim, gdzie panuje zupełnie inny klimat. Omawiając klimat Tajlandii, trzeba zaznaczyć, że większa część terytorium tego państwa leży w strefie, gdzie panuje klimat zwrotnikowy monsunowy. Południe Tajlandii, czyli Półwysep Malajski leży w strefie klimatu równikowego.

Pory roku w Tajlandii. Klimat w Tajlandii daje trzy, wyraźnie różniące się od siebie sezony. Pierwszy z nich, to pora gorąca i sucha. Drugi, to pora gorąca i wilgotna, a trzeci – pora ciepła i sucha. Pora gorąca i sucha zaczyna się w marcu, a kończy w maju. Europejskie upały to chłód, w porównaniu z tym, co muszą znosić mieszkańcy Tajlandii. W dużych miastach, temperatura w cieniu wynosi wówczas ponad 40 stopni Celsjusza. Od czerwca do października trwa pora gorąca i wilgotna. Klimat w Tajlandii wydaje się być wtedy nieco lżejszy. Jest chłodniej, w zamian za to wilgotność powietrza dochodzi do 98 procent. Padające deszcze sprawiają, że wokoło pojawia się soczysta zieleń. Jest pięknie, ale opady bywają gwałtowne i uciążliwe. Po porze wilgotnej, do stolicy Tajlandii spływają wody z wielu rzek, co powoduje liczne zalania osiedli mieszkalnych. W listopadzie zaczyna się pora ciepła i sucha, która kończy się w lutym. Średnia temperatura w dzień, wynosi wówczas około 30 stopni Celsjusza, za to nocami spada do 14 stopni. To najprzyjemniejsza pora roku w Tajlandii. Jest ciepło, ale nie morderczo gorąco i na głowy nie leje się deszcz. Ciepły i suchy klimat Tajlandii, najbardziej sprzyja zwiedzającym. Od listopada do lutego, w kraju tym zjawia się najwięcej turystów.

Orientalny Sklep
Statystyki klimatyczne.
Średnie temperatury powietrza w Tajlandii wynoszą od 20 do 35 stopni Celsjusza. Północ kraju zaznacza się nieco chłodniejszym klimatem, a Półwysep Malajski – cieplejszym. Klimat tego kraju, to przede wszystkim dość często padające deszcze. Najczęściej i najwięcej pada w południowych rejonach kraju. Dużo rzadziej i mniej pada na równinie Korad i w Górach Północno-Syjamskich.

Klimat wybrzeży. Nieco inny jest klimat na południowo-zachodnim wybrzeżu. Mieszkańcy tej części kraju doświadczają tylko dwóch pór roku. Od stycznia do kwietnia ciągnie się pora gorąca, a od maja do grudnia panuje pora wilgotna. Pora deszczowa daje tu o sobie znać nie tylko opadami, ale także gwałtownymi burzami morskimi, które praktycznie uniemożliwiają kursowanie łodzi i promów do niektórych wysp. Jeszcze inaczej jest na południowo-wschodnim wybrzeżu Tajlandii. Pora deszczowa jest tu równie długa, jak na wybrzeżu południowo-zachodnim, ale o wiele łagodniejsza. Deszcze nie padają tu tak często i tak obficie. Najbardziej pada w listopadzie i wówczas nie warto zwiedzać Koh Samui i innych znajdujących się tu wysp. Wybrzeże wschodnie obejmuje też łagodniejsza niż na zachodnim, pora gorąca.

Klimat w Bangkoku. Zwiedzanie Bangkoku i centralnej Tajlandii, najlepiej zaplanować na styczeń lub luty, ponieważ właśnie wtedy, tamtejszy klimat najbardziej sprzyja turystom. Styczniowy i lutowy klimat w Tajlandii to brak opadów, przyjemne temperatury i niska wilgotność powietrza.
 
Tajlandia KlimatTajlandia KlimatTajlandia Klimat

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl