Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Informacje o Wietnamie

Miasta Wietnamu

Zapraszamy do Hanoi. Miasta Wietnamu, proponujemy zacząć zwiedzać od Hanoi, które leży na prawym brzegu koryta Czerwonej Rzeki i jest stolicą tego kraju. Miasto to jest najstarszą, ale nie największą metropolią Wietnamu. Jego obszar obejmuje 3000 kilometrów kwadratowych, a zamieszkuje je ponad 6 milionów ludzi. W Hanoi skupia się polityczne, ekonomiczne i kulturalne życie Wietnamu. W ciągu ostatnich dwóch dekad, w mieście zaszło wiele zmian. Miasto istnieje od drugiego wieku przed naszą erą, kiedy to wybudowano cytadelę Co Loa. W latach 1802 – 1945 Hanoi nie było stolicą Wietnamu. Nie było nią, gdyż cesarz Gia Long przeniósł ją do Hue, z którego pochodził. W roku 1945 powstała Demokratyczna Republika Wietnamu i Hanoi na powrót stało się stolicą. W mieście można zobaczyć zarówno wiele zabytków, jak i super nowoczesnych budowli. Mieści się tam muzeum historyczne i etnograficzne. Na uwagę zasługuje wyjątkowa starówka, która wygląda dokładnie tak samo, jak wtedy, gdy ją budowano. Miasto zachwyca krętymi i wąskimi uliczkami, w których kryją się urocze knajpki i kawiarenki. Hanoi jest ruchliwe i zatłoczone. Są tu tłumy przechodniów, tabuny rowerzystów i zmotoryzowanych. Stolica Wietnamu jest najszybciej rozwijającą się metropolią świata. Są tu i wciąż powstają parki przemysłowe, kwitnie handel, rozwija się turystyka, bankowość i finanse.

Orientalny Sklep
Sajgon.
Do Sajgonu warto zajrzeć, ponieważ jest to niesamowite i pełne uroku miasto. Zmęczeni pieszymi wędrówkami turyści mogą zamawiać kursy romantycznymi rikszami. Bardzo ciekawa i warta zobaczenia jest część miasta zamieszkana przez diasporę liczącą niemal milion Chińczyków. Zainteresowani historią, powinni zajrzeć do Propagandowego Muzeum Pozostałości Wojennych.


Miasto artystów. Takie miano nosi Hue, centrum wietnamskiej sztuki. W mieście tym znajduje się przepiękny pałac cesarski i rzeka zwana perfumową. Są tu także wyjątkowe grobowce królewskie. Zaledwie 10 kilometrów za miastem, znajdują się dziewicze plaże, na których można odpocząć i posmakować najlepszych owoców morza.

Miasto w górach. Podziwiając miasta Wietnamu, nie sposób zajrzeć do położonego w górach Sapa/Lao. Jest to kolonialny kurort założony przez Francuzów. Wypełnia je architektura typowa dla okresu kolonialnego. Miasto zamieszkują przybysze z nizin. Wyjątkowy klimat i atmosferę, nadają mu odwiedzający je okoliczni wieśniacy. Zwiedzając pobliskie wioski, można przekonać się jak żyją wspólnoty etniczne i zobaczyć przepiękne krajobrazy górskie. Na dalsze wyprawy górskie warto się wybrać wypożyczonym motorem lub samochodem. W przemierzaniu gór pomagają lokalni przewodnicy. Równie wartym zwiedzenia miastem kolonialnym jest Sa Dec.

Nha Trang.W tym mieście można skorzystać z wielu atrakcji. Jedną z nich, są wspaniałe istniejące od Starożytności, ruiny Chamów. Kolejna, to możliwość nurkowania i pływanie łodziami po morzu.

Hoi An. Miasto to zachwyci tych, których fascynują budowle wzniesione w Średniowieczu. Nie bez powodu, uważa się je za perłę architektury tej epoki. Wszystko jest piękne, ale najbardziej zachwyca wielki i majestatyczny port morski.

Miasta Wietnamu

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl