Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Kuchnia Malezyjska

Kuchnia malezyjska

Tradycyjna kuchnia polska jest smaczna i pożywna. Nie każdy jednak zadowala się tym, co dobrze zna i czym karmiono go od dzieciństwa. Kontakty ze światem otworzyły nas także na nowe doznania kulinarne. Sięgamy więc po przepisy kuchni różnych krajów. Jedną z bardzo ciekawych, smakowitych i niepowtarzalnych kuchni jest kuchnia malezyjska. Mówi się, że malezja kuchnia z jednej strony uczy nas nowych nawyków kulinarnych, z drugiej obfituje w wiele znanych nam zapachów i smaków. Zapraszam do lektury artykułu opisującego bliżej kuchnię malezyjską.

Kuchnia Malezyjska1
Czym jest kuchnia malezyjska.

Znawcy przedmiotu twierdzą, że malezja kuchnia stanowi mieszankę kulinarnych tradycji chińskich i indyjskich. W kuchni tej spotkamy pikantne przyprawy, takie jak curry, mięso drobiowe, ryż i makaron ryżowy, a także całe bogactwo owoców morza. W przeciwieństwie do kuchni indyjskiej, w kuchni malezyjskiej przyrządza się sporo dań z mięsa wołowego. Mięso to podaje się z makaronem lub ryżem z dodatkiem charakterystycznych dla tej kuchni i różnorodnych sosów sambal. Sosy takie przyrządza się na wiele sposobów. Mogą to być na przykład utarte w moździerzu krewetki z pomidorami lub mango, połączone z pastą chili. Mięso wołowe podsmażane jest w woku. Sos i ryż stanowią dodatki do mięsa. Ciekawostką jest to, że podsmażając mięso, dodaje się cukru palmowego. Dzięki temu na powierzchni mięsa wytwarza się cieniutka warstwa skarmelizowanego cukru.

Orientalny Sklep 

Kuchnia Malezyjska2
Dania kuchni malezyjskiej.

Kuchnia malezyjska, to także potrawy z mięsa drobiowego. Łączy się w nich mięso z mleczkiem kokosowym. Kucharze malezja kuchnia popisują się kurczakiem połączonym z mlekiem ze świeżego orzecha kokosowego. Stosowana w kuchni malezyjskiej przyprawa curry jest samodzielnie przyrządzana przez kucharzy. Bardzo znaną potrawą tej kuchni jest lemak nasi. Jest to danie bardzo aromatyczne, a przyrządza się je z ryżu gotowanego z mlekiem kokosowym i podaje się razem z sosem sambal, smażonymi pasterkami ogórków i suszonymi orzeszkami ziemnymi. Do środka wkraja się jajko ugotowane na twardo. Danie powinno być serwowane na liściach bananowca.

Kuchnia Malezyjska3
Ryby w kuchni malezyjskiej.

Kuchnia malezyjska, to wiele dań przyrządzanych ze świeżych ryb. I ryby te są naprawdę świeże i złowione tego samego dnia. Smakowita malezja kuchnia to ryby łączone z ryżem i różnorakie pasty rybne. Będąc w Malezji można spróbować ryb, o których istnieniu nie ma się pojęcia.

Kuchnia Malezyjska4
Kuchnia malezyjska na słodko.

W tradycji kuchni malezyjskiej nie brak też miejsca na słodkie desery i przekąski. Bazą słodkości przyrządzanych w malezja kuchnia jest mleczko kokosowe. Najprostszym deserem jest tu makaron ryżowy z mlekiem kokosowym i cukrem palmowym. Malezyjskie desery zawierają także ryż, a nawet ziemniaki. Desery tej kuchni składają się także z owoców egzotycznych. Jednym z nich jest durian, przypominający nieco śliwkę z kolcami. Skórka tego owocu wydziela bardzo przykrą woń, ale za to miąższ jest pyszny. Zapach skórki jest tak silny, że spożywanie go w przestrzeni publicznej jest zabronione. Poza durianem, w Malezji jada się arbuzy, mango, papaje i banany.

Produkty potrzebne do przygotowania malezyjskich potraw można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

Orientalny Sklep

Orientalny Sklep

;