Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Japońskie Noże Tomoko.pl

Przepisy Kuchni Tajskiej

Smażona Mielona Wieprzowina z Bazylią

SKŁADNIKI :

2 łyżki bulionu drobiowego

1 łyżeczka
jasnego sosu sojowego

1 łyżka sosu ostrygowego

1 łyżeczka ciemnego sosu sojowego

3 łyżki oleju roślinnego

1 jajko

50g mielonej wieprzowiny

30g cebuli

30g grzybów

15g fasolki szparagowej

2 ząbki
czosnku

3 papryczki chilli

szklankę liści
bazylii

Orientalny Sklep

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA :


1.
Zaczynamy od pokrojenia wszystkich składników: fasolę szparagową kroimy na drobne kawałki, grzyby kroimy w ćwiartki, cebulę kroimy na paski, czosnek obieramy, większą papryczkę chilli kroimy w prążki.

2.
Smażoną mieloną wieprzowinę z bazylią zazwyczaj podaje się z usmażonym jajkiem. Dlatego na patelni smażymy 1 jajko, które następnie odstawiamy na bok.

3.
Następnym etapem jest usmażenie pozostałych składników naszej potrawy. W patelni rozgrzewamy olej roślinny, na którym smażymy 2 zmiażdżone ząbki czosnku, oraz 2 papryczki chilli. Warzywa te smażymy, aż zacznie wydobywać się intensywny aromat z czosnku i chilli. Do przysmażonego czosnku dodajemy 50 gram mielonej wieprzowiny. Całość smażymy mieszając. Kiedy mięso się podsmaży dodajemy do patelni 1 łyżkę sosu ostrygowego, 1 łyżeczkę jasnego sosu sojowego oraz 1 łyżeczkę ciemnego sosu sojowego.

4.
Po chwili smażenia dodajemy na patelnie wcześniej przygotowane warzywa. Podlewamy całość niewielką ilością bulionu drobiowego, po czym na zakończenie na patelnie dodajemy liście bazylii, które wspólnie smażymy mieszając około 1 minutę. Smażoną mieloną wieprzowinę z bazylią przekładamy na talerz i przykrywamy wcześniej przysmażonym jajkiem. Prosta i szybka tajska potrawa jest gotowa. Smacznego :)


Przepis Video :

 

Smażona Mielona Wieprzowina z Bazylią

Smażona Mielona Wieprzowina Z Bazylią

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl