SKŁADNIKI :
1 litr bulionu warzywnego
1/2 cukinii, pokrojonej w cienkie paski
250 g łososia, pokrojonego w grubszą kostkę
1 łyżka suszonej trawy cytrynowej
1 łyżeczka czerwonej pasty curry
100 g zielonej części pora, pokrojonego w paski
1 kalarepa, obrana oraz pokrojona w paski
2 łyżki koperku, drobno posiekanego
1 łyżka liści kolendry, drobno posiekanych
2-3 łyżki oleju roślinnego
1 1/2 łyżeczki świeżo startego imbiru (opcjonalnie mielony imbir)
sól i czarny pieprz do smaku
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA :
1. Na początku w patelni wok rozgrzewamy 2-3 łyżki oleju roślinnego. Na gorący tłuszcz wrzucamy pół cukinii, pokrojonej w paski, obraną kalarepę, pokrojoną w paski oraz 100g zielonej części pora, pokrojonego w cienkie paski. Całość smażymy mieszając kilka minut. Gdy warzywa będą podsmażone przekładamy je do osobnego naczynia.
2. W średnik garnku doprowadzamy do wrzenia litr bulionu warzywnego, po czym dodajemy wcześniej usmażone warzywa, ponownie doprowadzamy do wrzenia.
3. Po kilku minutach do gotującej się zupy dodajemy łyżeczkę czerwonej pasty curry, łyżkę suszonej trawy cytrynowej, półtora łyżeczki świeżego startego imbiru, dwie łyżki drobno posiekanego koperku. Całość dokładnie mieszamy i gotujemy na małym ogniu.
4. Po 5 minutach gotowania zupę przyprawiamy solą oraz czarnym pieprzem. Dodajemy 250g łososia, pokrojonego w grubą kostkę. Całość gotujemy na średnim ogniu, pod przykryciem przez około 3-5minut.
5. Po 5 minutach gotowania, wyłączamy ogień. Zupkę odstawiamy na 5 minut, aby ryba „doszła”. Po tym czasie zupa jest gotowa i można przelewać do miseczek.
Przepis Video :
Tajska Zupa z Łososiem
Komentarze
15 min i gotowa:)
Dorzuciłem tylko pół czuszki dla ostrości i zamiast kalarepy dałem białą rzepę...
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.