Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Orientalne Przybory Kuchenne

Bardzo Ostre Tajskie Noże

Tajowie od lat produkują bardzo ostre, co prawda cienkie, ale i wytrzymałe noże. W Tajlandii jada się, podobnie jak w innych krajach azjatyckich dużo warzyw, świeżych produktów, które potrzebują szybkiej obróbki. Dlatego używają do tego ostrych noży, aby skrócić czas przygotowywania posiłku. Poza tym, w Tajlandii często dekoruje się potrawy wyciętymi z twardszych warzyw wzorami, które idealnie pokreślają świeżość produktów wykorzystanych do przygotowania potaw.

Kilka przykładowych wzorów tajskich noży:

Nóż do mięsa
Nóż Do Mięsa
Nóż tasak

Nóż Tasak

Nóż do obierania
Nóż Do Obierania

Nóż do owoców
Nóż Do Owoców

Tajskie noże zazwyczaj wykonane są z cienkiej stali nierdzewnej. Umieszczone w drewnianej rączce. Idealnie leżą w dłoni, a krojenie nimi to sama przyjemność.

Orientalny Sklep
Tajski nóz, kiedy stępi się podczas użytkowania, wystarczy kilka razy przeciągnąć po ostrzałce, by znowu stał się ostry jak brzytwa. Podczas krojenia należy bardzo uważać, ponieważ chwila nieuwagi kończy się bardzo boleśnie.

Film pokazujący możliwości tajskich noży:

Dodatkowym atutem tajskich noży jest stosunek jakości do ceny. Za około 10 złoty można już zakupić mały nóż do obierania warzyw czy krojenia mniejszych składników. 20 złoty natomiast kosztuje już całkiem spory tasak, który poradzi sobie z większymi skłanikami.

Tajskie noże można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.

Bardzo Ostre Tajskie Noże
Bardzo Ostre Tajskie Noże

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl