Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Orientalne Przybory Kuchenne

Orientalnych pałeczek jest mnóstwo. Pierwsza najważniejsza rzecz to tworzywo z jakiego zostały wokonane.

Najczęściej spotykamy pałeczki bambusowe, wykonane z drewna bambusa. Takie pałeczki są najtańsze, dlatego w większości przypadków są to pałeczki jednorazowe. Są bardzo lekkie, cieńkie i poręczne. W sam raz na jeden raz.

Pałeczki Bambusowe Jednorazowe

Pałeczki Bambusowe Jednorazowe
Orientalny Sklep
Kolejne jakie możem wyróżnić to pałeczki drewniane, również często wykonane z bambusa, ale dodatkowo są lakierowane. Takie pałeczki często możemy spotkać pod nazwą - pałeczki dekoracyjne. Są równie lekkie, dzięki lakierowanej powłoce można je umyć i używać wielokrotnie. Jak sama nazwa mówi "dekoracyjne" słóżą również do dekoracji stołu. Wzorów takich pałeczek są miliony, najczęściej widnieją na nich orientalne motywy np. kwiaty, zwierzęta, geishe, smoki lub po prostu azjatyckie napisy.

Pałeczki Dekoracyjne Lakierowane

Pałeczki Dekoracyjne Lakierowane


Trzeci rodzaj pałeczek o których chciałbym wspomnieć to pałeczki plastikowe. Również jak te lakierowe służą do wielokretnego użytku, jednak są znacznie cięższe. Nie polecam takich pałeczek osobie, która dopiero zaczyna się uczyć jeść pałeczkami. Waga pałeczek może być uciążliwa, są bardzo masywne i ciężkie.

Pałeczki Plastikowe

Pałeczki Plastikowe

Podsumowując, moim zdaniem najlepsze i najbardziej higieniczne są pałeczki bambusowe do jednorazowego użytku. Jeśli chodzi o wygląd i dekorację stołu wybrałbym bambusowe lakierowane z ładnym wzorem w zależności do kolorystyki stołu oraz potraw.

Pałeczki różnego rodzaju można zakupić w naszym sklepie internetowym klikając tutaj.

Jakie Pałeczki Wybrać

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl