Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Orientalny Sklep PrzepisyChinskie.pl

Właściwości Lecznicze Czosnku

Właściwości Lecznicze Czosnku

Z czosnkiem miał do czynienia każdy z nas. Te charakterystyczne bulwy o jasnym lub ciemnym kolorze dzieli się na porcje zwane ząbkami i dodaje do wielu potraw. Czosnek ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Punktem spornym jest tu bardzo silna i jedyna w swoim rodzaju woń, która jednych upaja innych odrzuca. Przyprawa czosnkowa charakteryzuje przede wszystkim tradycyjną kuchnię żydowską. W kuchni tej dodaje się go niemal do wszystkiego: zup, mięs, sałatek i ryb. Przez jednych kochany, a nienawidzony przez drugich czosnek ma wiele zalet i jedną wadę. Wiadomo jaką: chodzi o trudny do wyeliminowania zapach, który wydobywa się z ust, jeszcze długo po spożyciu potrawy przyprawionej tym warzywem.

Czosnek leczy. Medycyna ludowa od wieków posiłkuje się czosnkiem. Lecznicze właściwości czosnku zostały udowodnione naukowo. Czosnek zawiera w sobie olejki eteryczne, które działają przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Działania te mają szczególne znaczenie w przeciwdziałaniu i leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych. Czosnek stosuje się jako lek wspomagający w leczeniu przeziębienia. Ze względu na ostry smak i silny zapach, nie da się jeść czosnku samego w sobie. Dlatego sporządza się z niego różne syropy lub dodaje na przykład do mleka. przepis na naturalne lekarstwo z czosnku, to ciepłe mleko z miodem i czosnkiem przeciśniętym przez praskę.

Orientalny Sklep

Czosnek na serce
. Wiele badań naukowych dowiodło, że działanie czosnku, to także dobroczynny wpływ na serce i układ krążenia. Mało kto wie, że w tym skromnym warzywie znajduje się ponad sto naturalnych substancji działających na zdrowie człowieka. Do najcenniejszych z nich należy alliina, która zawiera siarkę. Związek ten uwalnia się podczas miażdżenia i gniecenia ząbków czosnku. Substancji tej zawdzięczamy antybakteryjne działanie czosnku, a także dobroczynny wpływ tej rośliny na serce. Doświadczenie wielu lat pokazuje, że w krajach gdzie jada się dużo czosnku zapadalność na choroby krążeniowe jest stosunkowo niska. Dzieje się tak, ponieważ aktywne substancje zawarte w czosnku przeciwdziałają sklejaniu się płytek krwi i tworzeniu zakrzepów.

Czosnek na cholesterol. Kolejne badania dowodzą, że czosnek antybiotyk działa także na procesy zachodzące w wątrobie, a konkretnie na wytwarzanie przez nią substancji tłuszczowej zwanej cholesterolem. Substancja ta zalegając w żyłach i tętnicach tworzy tak zwane złogi, które prowadzą do chorób serca i miażdżycy. Działanie czosnku porównywane jest tu do skutków, jakie dają chemiczne leki przepisywane na receptę. Regularnie spożywany czosnek poprawia krążenie krwi, co pomaga w eliminowaniu problemów z nadciśnieniem.

Czosnek przeciw nowotworom. Wiele prac naukowych napisano o tym, że właściwości czosnku dotyczą także przeciwdziałania nowotworom. Codzienne spożywanie niewielkich ilości czosnku blokuje przemiany komórkowe prowadzące do powstania komórek rakowych. Co więcej, substancje zawarte w tej roślinie mogą eliminować komórki przekształcone w nowotworowe.

Mielony czosnek można zakupić w naszym internetowym sklepie klikając tutaj.

czosnek 470

Komentarze   

 
-1 #2 Alicja 2014-03-07 13:44
Bardzo lubię i wierzę w jego moc :lol:
 
 
0 #1 ADAM 2014-02-27 16:13
ZNAM TOWARZYWO,TO POKARM BOGÓW.
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl