Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Sushi-Sklep.pl

Informacje o Korei

Co trzeba wiedzieć o Korei. Korea kojarzy nam się przede wszystkim z półwyspem, na którym od kilku tysięcy lat istniało jedno państwo. Państwo to z początku składało się z licznych odrębnych państewek. Zjednoczona Korea istniała do drugiej wojny światowej. Zaraz po niej podzieliła się na dwa państwa; północne i południowe. Nawet jeśli niewiele wiemy o Korei, wiemy o niej to, że w północnej części Półwyspu Koreańskiego żyje się bardzo biednie i źle. Południe Korei to nowoczesność, szybko rozwijająca się gospodarka i dobrobyt. Granica między północą a południem, od strony północnej jest praktycznie niedostępna. Zapraszam do lektury artykułu, w którym podaję najważniejsze i najciekawsze informacje o korei.

Co warto wiedzieć o Korei?
Półwysep Koreański jest długi na tysiąc kilometrów, a szeroki na ponad trzysta. Jak wyglądają granice korei? Państwo to nie łączy się lądowo z żadnym innym państwem. Pomiędzy nim a Chinami i Japonią rozciąga się morze. Granicą lądową jest linia dzieląca Koreę Północną i Południową. Pomiędzy Republiką Korei, a Koreańską Republiką Ludowo Demokratyczną rozciąga się tak zwana strefa zdemilitaryzowana. Strefę tę utworzono w połowie lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Właśnie wtedy wybuchła wojna między Koreą Północną i Południową. Ponieważ obydwa te państwa od tamtego czasu nie zawarły pokoju, teoretycznie pozostają w stanie konfliktu zbrojnego.

Klimat Korei. Korea ma te samą lokalizację geograficzną co Grecja i Hiszpania w Europie. Bliskość Azji i Oceanu Spokojnego, sprawiają, że klimat panujący na półwyspie jest inny niż w Hiszpanii i Grecji. Podobnie jak my, ludność w korei doświadcza czterech pór roku. Pod koniec listopada zaczyna się zima. Pora ta kończy się w lutym, a najniższe temperatury to piętnaście stopni. W marcu zaczyna się wiosna i trwa prawie do czerwca. O tej porze roku możemy się tam spodziewać temperatury około dwudziestu pięciu stopni. Lato na Półwyspie Koreańskim jest mokre i deszczowe. Pora ta trwa od czerwca do końca sierpnia. Z tym, że ostatni miesiąc charakteryzują mordercze upały, gdzie temperatura dochodzi do czterdziestu stopni. Jesień w Korei jest ciepła i sucha, trwa od września do listopada. W południowej części półwyspu można spodziewać się w tym czasie ostrych tajfunów.

Mieszkańcy Korei. Mieszkańcy Półwyspu Koreańskiego nie mieli najmniejszego wpływu na to, w której części przyszło im żyć. Szczęśliwcy z Korei Południowej korzystają z wolności, swobody i dóbr nowoczesnego świata. Ci, którym nie dopisało szczęście, żyją w całkowitej izolacji, nie wiedząc prawie nic, o otaczającym świecie. Koreańczycy z północy przekonani są, że nadal walczą o lepsze jutro, że wszystko co mają, zawdzięczają swoim przywódcom. Ogólne zaludnienie korei wynosi siedemdziesiąt cztery miliony ludzi. W Korei Południowej żyje pięćdziesiąt milionów, a w Północnej dwadzieścia cztery miliony. Mieszkańcy Korei Północnej nie mogą w żaden sposób decydować o swoim losie. Dlatego tak trudno dostosować się im do życia na południu, dokąd uciekają ryzykując życie. Mówi się nawet, że Koreańczyk przybyły z północy, siedząc w restauracji nie wie co zrobić z menu. Nie wie, bo nie umie wybierać i czeka, aż dadzą mu danie przysługujące wszystkim.

Orientalny Sklep

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl