Orientalny serwis ChinskiePrzepisy.pl

Informacje o Tajlandii

Kultura Tajlandii

Wszyscy podróżujący po świecie radzą, by przed udaniem się do wybranego kraju dowiedzieć się czegoś o tym jak wygląda i jak się w nim żyje. W wielu miejscach na świecie panuje specyficzna z naszego punktu widzenia kultura. Kultura, to nie tylko zabytki i dzieła sztuki, to także zasady i obyczaje rządzące życiem codziennym. Niektóre zachowania mogą być zupełnie inaczej rozumiane i traktowane niż u nas. W krajach azjatyckich nie jest na przykład przyjęte okazywanie sobie czułości na ulicy. W różnych krajach różnie podchodzi się do zakupów. W jednych można się targować w innych nie wypada tego robić. W krajach muzułmańskich nie wypada z kolei pokazywać się na ulicy w zbyt skąpym stroju. Zapraszam do lektury artykułu o tym jak wygląda w skrócie, na co pozwala, a na co nie, tajska kultura.

Obyczaje w kulturze Tajlandii.

Tajlandia jest krajem, w którym przyjęte jest uzgadnianie ze sprzedawcą ceny kupowanego towaru, czyli targowanie się. Ale uwaga, tajlandia kultura zabrania okazywania negatywnych emocji podczas targów. Nie można więc podnosić głosu ani wszczynać kłótni. Będąc w Tajlandii należy mieć świadomość, że oczekuje się tam szczególnego szacunku do miejsc kultu religijnego. Zwiedzając świątynie nie należy rozmawiać. Trzeba respektować zakazy robienia zdjęć. Podobnie trzeba się zachowywać, gdy jest się blisko symboli króla i jego rodziny. Portrety króla i rodziny królewskiej zdobią tamtejsze banknoty. Tajowie kochają swojego króla, tak więc publiczne krytykowanie go jest niedopuszczalne. Szacunku wymaga się także wobec narodowego hymnu Tajlandii. Na ulicach Tajlandii źle postrzegane są osoby zbyt skąpo ubrane. Przyjęte jest zasłanianie kolan i ramion. W tradycji tajskiej stopy są nieczystą częścią ciała. Trzeba więc uważać na to co nimi dotykamy. Nie do pomyślenia jest wskazywanie czegoś lub kogoś stopami.

Orientalny Sklep
Ciekawość Tajów.

Goszcząc w Tajlandii, trzeba przygotować się na to, że mieszkańcy tego kraju są niezwykle rozmowni. Niestety mają oni zwyczaj zadawania turystom wielu pytań. Niektóre z nich są kłopotliwe. Tajska kultura nie zabrania pytać przyjezdnych o to skąd przyjechali. Mało tego. Pozwala na wypytywanie ich o stan cywilny i rodzinny, na przykład dzieci. Co więcej, trzeba liczyć się z tym, że przemiły i rozgadany mieszkaniec tego kraju, zapyta o to ile zarabiamy lub ile ważymy. Pytania o wiek to niemal standard. Pytań tych nie należy uważać za brak kultury. Tajowie pytają, bo chcą być mili i podtrzymywać rozmowy z turystami.

Tajskie komplementy.

Tajowie z natury są mili i chcą tacy być. Wyrazem tego są miłe słowa kierowane do przyjezdnych. Mieszkańcy Tajlandii są wniebowzięci jeśli ktoś wypowiada kilka słów w ich języku. Tajlandia kultura nakazuje im prawienie komplementów turystom. Za kilka słów w ich języku, turyści słyszą całą litanię miłych słów pod swoim adresem. Szczególnie są to komplementy odnoszące się do wyglądu.

Tajska twarz.

W kulturze azjatyckiej nie jest przyjęte okazywanie emocji i publiczne przyznawanie się do porażki. Tajska kultura, to między innymi, zachowywanie twarzy za wszelką cenę. Mieszkańcy Tajlandii nie przyznają się publicznie do popełnionych błędów. Wizerunek liczy się tu ponad wszystko. Człowiek Tajlandii powinien iść przez życie z uśmiechem i unikać stresów.

Kultura Tajlandii

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Znajdź Przepis

PrzepisyChinskie.pl
Sushi-Sklep.pl